REKLAMA
WAŻNE

PZPN szuka trenera dla nowej kadry. W pracy pogra na konsoli

2019-09-17 11:05
publikacja
2019-09-17 11:05

Polski Związek Piłki Nożnej szuka selekcjonera dla nowej reprezentacji, która ma powstać jeszcze w tym roku. Zamiast umiejętności kopania piłki potrzebne jest jednak doskonałe posługiwanie się padem. Nowy trener będzie miał poprowadzić polską kadrę w eliminacjach do mistrzostw Europy w e-futbolu w grze Pro Evolution Soccer 2020.

Mistrzostwa Europy w e-futbolu odbędą się w lipcu 2020 r. w Londynie i poprzedzą finał rzeczywistego turnieju. Wcześniej zawodników czekają jednak wirtualne eliminacje, w których będzie mogło wystartować 55 reprezentacji – dokładnie tyle, ilu członków zrzesza UEFA. Eliminacje do londyńskiego turnieju rozpoczną się w listopadzie.

/ fot. REUTERS/Wolfgang Rattay / FORUM

Kto może zostać selekcjonerem e-kadry?

PZPN szuka przede wszystkim graczy. Aby wystartować w konkursie na selekcjonera, niezbędne jest doświadczenie zdobyte w turniejach e-sportowym, a tym samym znajomość środowiska e-sportowego; kalendarza, zasad i formatu rozgrywek e-futbolowych.

Przyszły selekcjoner musi być dobrze zaznajomiony, rzecz jasna, z najnowszymi grami FIFA oraz w szczególności Pro Evolution Soccer, która będzie grą turniejową podczas UEFA eEURO 2020.

Zadania selekcjonera e-kadry

Przyszły manager reprezentacji Polski w e-futbolu będzie musiał wybrać zawodników, a następnie przygotować ich do eliminacji UEFA eEURO 2020. Do jego zadań będzie należała także organizacja zgrupowań, na których zawodnicy będą szlifować formę przed konsolą.

Selekcjoner będzie musiał również utrzymywać kontakt z innymi federacjami piłkarskimi zrzeszonymi w UEFA i FIFA, w zakresie e-futbolu.

W ogłoszeniu nie znajdziemy jednak informacji o warunkach finansowych ani rodzaju umowy, w oparciu o którą będzie pracował przyszły selekcjoner. Choć obecne ogłoszenie o naborze na stronie internetowej PZPN pojawiło się we wrześniu, PZPN szuka selekcjonera e-kadry od dłuższego czasu. Jeszcze w połowie sierpnia nabór reklamował na Twitterze Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Marcin Kaźmierczak

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki