REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

PZPN z nową umową sponsorską. Wybór może budzić kontrowersje w związku z wojną w Ukrainie

2023-02-20 15:15
publikacja
2023-02-20 15:15

Polski Związek Piłki Nożnej nie rezygnuje z trwającego już od lat partnerstwa z francuską siecią sklepów budowlanych Leroy Merlin. Jak poinformowały Wirtualne Media, federacja zdecydowała o przedłużeniu kontraktu sponsorskiego z firmą, wokół której narosło w ostatnich miesiącach sporo kontrowersji.

PZPN z nową umową sponsorską. Wybór może budzić kontrowersje w związku z wojną w Ukrainie
PZPN z nową umową sponsorską. Wybór może budzić kontrowersje w związku z wojną w Ukrainie
fot. Andrzej Hulimka / / FORUM

Doniesienia o przedłużeniu współpracy z Leroy Merlin potwierdził rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl. Nie wiadomo, kiedy dokładnie parafowano nową umowę ani na jak długo. Na ten temat milczą zarówno PZPN, jak i sama firma.

Leroy Merlin Polska jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej od 2016 roku i w nadchodzącym czasie w dalszym ciągu będziemy współpracować z PZPN. Nie udzielamy informacji co do szczegółów kontraktu ani jego długości  przekazała Magdalena Kołodziejska z Leroy Merlin Polska.

Leroy Merlin na dłużej z reprezentacją Polski. Kontrowersje w związku z wojną odeszły na bok? 

Wcześniej PZPN podawał do publicznej wiadomości wyniki negocjacji z innymi sponsorami kadry, jak choćby Biedronka czy InPost. Podobnych informacji w sprawie umowy z Leroy Merlin próżno szukać na stronie czy w mediach społecznościowych organizacji.

Po agresji Rosji na Ukrainę kierownictwo francuskiej sieci handlowej zdecydowało o kontynuowaniu biznesu w kraju Putina. Z danych zebranych przez Yale School of Management oraz Kyiv School of Economics wynika, że od lutego 2022 r. do dziś niewiele się zmieniło – mimo zbrodni popełnianych przez agresora firma wciąż działa na rosyjskim rynku, z tą różnicą, że nie realizuje tam już nowych inwestycji.

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Podatkowy rozkład jazdy i wskaźniki kadrowo-płacowe na 2023. Ściąga dla przedsiębiorcy

Od stycznia 2023 r. zmieniły się wskaźniki kadrowo-płacowe. Prezentujemy najważniejsze zmiany. I zachęcamy do pobrania pliku pdf. Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 20 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Na tym kontrowersje się nie kończą. „Le Monde”, portal śledczy Bellingcat oraz Insider twierdzą bowiem, że Leroy Merlin wraz z siecią Auchan, a więc inną firmą należącą do spółki Mulliez Group, mogły być zaangażowane w pomoc rosyjskim żołnierzom. Dziennikarze dotarli do wewnętrznych maili oraz świadków z rosyjskiej filii Auchan i zweryfikowali zdjęcia i filmy publikowane w mediach społecznościowych, które ujawniły proceder.

"Wielkie dzięki dla dzieci z Samary. Darowizny, jakie dla nas zebrałyście, dotarły"  powiedział do kamery w grudniu 2022 r. mężczyzna, który wedle „Le Monde” jest żołnierzem tzw. Donieckiej Republiki Ludowej. Ubrany w kamuflaż stoi obok zniszczonego budynku w Doniecku na okupowanej Ukrainie, zaledwie 20 kilometrów od linii frontu. Wokół niego widać dziesiątki pudeł, śpiworów, siatek maskujących i opakowań z Auchan oraz Leroy Merlin. Choć większość danych dotyczy sieci Auchan, zebrano również dowody wskazujące na uczestnictwo w procederze sieci Leroy Merlin.

W oświadczeniu wydanym po upublicznieniu sprawy Auchan Retail „kategorycznie zaprzeczył faktom związanym z tym dochodzeniem i ich interpretacji”.

„Te zarzuty w żaden sposób nie znajdują potwierdzenia w naszych wewnętrznych badaniach, które potwierdzają ścisłe przestrzeganie obowiązujących przepisów” – dodano. Francuska firma podkreśla, że „jej sklepy, które pozostały otwarte w Rosji, mają umożliwiać ludności rosyjskiej (tak jak ma to miejsce w przypadku ludności ukraińskiej w różnych częściach Ukrainy) samodzielne nabywanie żywności i że nie udzielają żadnej dobrowolnej pomocy oraz nie prowadzą żadnej działalności w zakresie zaopatrzenia kategorii konsumentów innych niż rosyjska ludność cywilna”.

Jak przypominają Wirtualne Media, po 24 lutego 2022 r. współprace reklamowe z Leroy Merlin zawiesiły stacja TVN oraz prowadzony w serwisie YouTube Kanał Sportowy. Rozstanie nie potrwało jednak zbyt długo i pod koniec ubiegłego roku wszystko wróciło do punktu wyjścia. 

ML 

Źródło:
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (11)

dodaj komentarz
jackrun
Brawo PZPN!!! Sponsorem silnej reprezentacji musi być silny i wiarygodny partner na którego można liczyć w "trudnych czasach". Jeszcze tylko dla każdego "reprezentanta" Łada i spokojnie można jechać na sparing na Łużniki :).
inwestor.pl
Orlen sponsoruje polski sport np. skoki narciarskie. To nie jest kontrowersyjne? Cały czas kupują rosyjską ropę, ale chyba tylko tą pokojową, bo D.Obajtek jest super gościem i wynegocjował segregację oktanową. Zła ropa idzie do Węgier, a dobra do nas. Poproszę o tantiemy jak TVP wykorzysta tą głupotę w swojej stacji Orlen sponsoruje polski sport np. skoki narciarskie. To nie jest kontrowersyjne? Cały czas kupują rosyjską ropę, ale chyba tylko tą pokojową, bo D.Obajtek jest super gościem i wynegocjował segregację oktanową. Zła ropa idzie do Węgier, a dobra do nas. Poproszę o tantiemy jak TVP wykorzysta tą głupotę w swojej stacji propagandowej.
szprotkafinansjery
Orlen wspiera Putina bardziej niż Leroy.
LPP też dalej sprzedaje ubrania przez chińskiego słupa.
podatnik-
Poprzednik zostawił bagno i temu pozostało tylko w tym bagnie pływać? Tylko Putin potrafił zrobić porządek w swoim PZPN'ie! Czyli funkcjonariusze: Duda,Morawiecki, Kaczyński jako rzymsko - katolicy w trójcy świętej do dzieła!
omenos
Wszyscy jesteście udani a sami nie zamknęlibyście własnego interesu i nie utopilibyście kasy z dorobku życia. ORLEN dotuje wojnę i wam to nie przeszkadza tankując (30% - paliwa ROSYJSKIEGO! albo i więcej). Puknijcie się w głowy bo jedziecie na jednych a u innych miliardami dotujecie.
bangladesznadwisla
Żenada. Mogli wziąć pieniądze od kogoś innego niż firmy co aktywnie działa w rosji
1a2b
jakie sponsorowanie?! jak te grajki nie potrafią na siebie zarobić to niech się wezmą do innej pracy a w piłeczkę sobie kopią w sobotę. Grajki sobie robią transfer za setki milionów. Cwaniactwo nie pytając mnie o zdanie, za moje pieniądze buduje grajkom w każdym mieście stadion za miliardy a na koniec trzeba ich kuźwa jeszcze sponsorować?jakie sponsorowanie?! jak te grajki nie potrafią na siebie zarobić to niech się wezmą do innej pracy a w piłeczkę sobie kopią w sobotę. Grajki sobie robią transfer za setki milionów. Cwaniactwo nie pytając mnie o zdanie, za moje pieniądze buduje grajkom w każdym mieście stadion za miliardy a na koniec trzeba ich kuźwa jeszcze sponsorować?! Jaja sobie robicie?! Precz z tymi darmozjadami!!!
and00
To ty nie wiesz że to jest kolokwialnie mówiąc sprzedaż powierzchni reklamowej?
Po prostu
Nic za darmo
Akurat piłka nożna w przeciwieństwie do zakompleksionych lekkoatletów, szczególne rzucaczy kulą na sznurku utrzymuje się sama
1a2b odpowiada and00
Jak się utrzymują sami to po co im sponsor? Niech sobie wybudują swoje stadiony i utrzymują je i siebie ze sprzedaży biletów i praw do transmisji. A co się tyczy ciepaczy żelastwem w tym żelastwem na drucie to uważam, że należałoby ich wytruć.
Jeżeli taki ciepacz, ciepnie tym żelastwem wystarczająco daleko na olimpiadzie to nabywa
Jak się utrzymują sami to po co im sponsor? Niech sobie wybudują swoje stadiony i utrzymują je i siebie ze sprzedaży biletów i praw do transmisji. A co się tyczy ciepaczy żelastwem w tym żelastwem na drucie to uważam, że należałoby ich wytruć.
Jeżeli taki ciepacz, ciepnie tym żelastwem wystarczająco daleko na olimpiadzie to nabywa prawa do emerytury co uważam za skrajną bezczelność i cwaniactwo.
listopad1971
Jakoś mnie te wyjaśnienia nie przekonują i dlatego nie kupuję w sklepach żadnej z tych sieci. Można? Można, a przynajmniej warto się nad tym zastanowić, bo choć nie zawsze możemy zrezygnować z zakupu niektórych dóbr czy usług, to możemy zdecydować od kogo je kupujemy, przynajmniej czasami.

Powiązane: Gospodarcze skutki inwazji Rosji na Ukrainę

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki