REKLAMA

PZ Cormay po raz kolejny planuje emisję akcji dla akcjonariuszy Orphee

2016-08-09 18:24
publikacja
2016-08-09 18:24

PZ Cormay planuje emisję do 16.695.541 akcji serii L, które zostaną zaoferowane akcjonariuszom spółki Orphee. Zgodnie z przyjętym parytetem wymiany 1 akcja Orphee ma uprawniać do objęcia 0,80 akcji Cormay - podał PZ Cormay w komunikacie.

W komunikacie podano, że akcje mają zostać zaoferowane akcjonariuszom Orphee na zasadach określonych w prospekcie emisyjnym albo memorandum informacyjnym, a ich objęcie ma nastąpić w drodze subskrypcji otwartej z wyłączeniem prawa poboru.

"Zwraca się uwagę, że w porównaniu do poprzednio proponowanej emisji akcji serii L zmianie uległy liczba mających zostać wyemitowanych akcji spółki oraz parytet wymiany akcji. W związku z powyższym, zarząd w najbliższym czasie podejmie niezbędne kroki w celu zwołania Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia spółki i poddania pod głosowanie uchwały dotyczącej emisji akcji serii L spółki" - napisano w komunikacie.

W czerwcu ZWZ PZ Cormay nie przyjęło uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki poprzez emisję akcji serii L skierowaną do akcjonariuszy Orphee. Walne głosowało wówczas w sprawie emisji do 21.471.624 akcji serii L, które miały być zaoferowane akcjonariuszom spółki Orphee. Zgodnie z przyjętym wówczas parytetem wymiany 1 akcja Orphee miała uprawniać do objęcia 0,83 akcji Cormay.

Cormay jest znaczącym akcjonariuszem notowanego na NewConnect Orphee, a jednym z głównych akcjonariuszy obu spółek jest fundusz Total FIZ. (PAP)

gsu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki