REKLAMA

PSL-Koalicja Polska przeciwne nowej "piątce dla zwierząt"

2020-12-02 10:03
publikacja
2020-12-02 10:03
fot. Aleksiej Witwicki / FORUM

PSL-Koalicja Polska będzie przeciwna nowej "piątce dla zwierząt", jeśli będzie ona podobna do wcześniej zaproponowanych przepisów - zapowiedział w środę prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz, który był gościem Programu III Polskiego Radia, zaznaczył, że jeżeli będzie kolejna "piątka dla zwierząt" szefa PiS, wicepremiera Jarosława Kaczyńskiego, czyli pakiet nowelizacji ustaw na rzecz ochrony zwierząt, to PSL-KP będzie namawiać wszystkich do jej odrzucenia.

"Nie wiemy oczywiście, w jakim kształcie będzie ta ustawa, ale jeśli byłaby ona w takim samym kształcie, to oczywiście będziemy namawiać do odrzucenia jej już w Sejmie, ponieważ jest ona niekonstytucyjna i niezgodna z prawem Unii Europejskiej" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Tzw. piątkę dla zwierząt, czyli pięć propozycji dotyczących ochrony zwierząt, zaprezentował na początku września prezes PiS. Nowela - zakładająca m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych - została uchwalona przez Sejm oraz przeszła etap prac w Senacie. Izba wyższa zaproponowała do niej ponad 30 poprawek, ale po powrocie do Sejmu nie była ona procedowana.

Przeciwko nowelizacji wielokrotnie protestowały środowiska rolnicze, m.in. przedstawiciele AgroUnii. Domagano się odrzucenia noweli.

Przedstawiciele rządu informowali, że ma zostać złożony nowy projekt noweli ustawy o ochronie zwierząt.(PAP)

autor: Aleksander Główczewski

ago/ itm/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Ustawa futerkowa - zakaz hodowli zwierząt na futra

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki