REKLAMA
JUŻ JUTRO

PO i lewica nie odrobiły lekcji PiS

2015-11-03 05:03
publikacja
2015-11-03 05:03
PO i lewica nie odrobiły lekcji PiS
PO i lewica nie odrobiły lekcji PiS
fot. Tomasz Adamowicz / / FORUM

Gdyby Platforma wystartowała do Sejmu razem z Nowoczesną, a Zjednoczona Lewica z Partią Razem, PiS nie miałby samodzielnej większości.

Jak wyliczył socjolog z UJ Jarosław Flis, PO i Nowoczesna miałyby wówczas 177 mandatów, a nie 166, jak dziś. Zaś PiS zamiast 235 mandatów - 226 - informuje "Gazeta Wyborcza".

Z kolei wspólny start ZL i PR dałby im 47 mandatów, 211 dla PiS i 125 dla PO.

Według Flisa PiS odrobił lekcję po eurowyborach, w których oddzielnie startowały Solidarna Polska i Polska Razem, i po wyborach w 2011 r., gdy odłączyła się PJN.

Jarosław Kaczyński wyciągnął z tego wnioski, a cały obóz "antykaczystowski" nie - wskazuje socjolog. (PAP)

rda/

Źródło:PAP
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Mik
Jaka klęska PO? 8 lat rządów i na koniec poparcie 24%.!!!
PiS za trzy cztery kwartały zostanie z poparciem 20%! Za cztery lata poparcie wyniesie 15%,jesli dotrwa do końca kadencji?
~Adam
Tu trzeba wziąśc jeszcze pod uwage koncepcje Cejrowskiego, że PO i Lewica celowo się rzdorobniły, bo chciały oddać władze (oczywiście przed opinią publiczną tworzyły teatr, że próbują walczyć). Wszystko dlatego, że PO wpędziła Polske w takie bagno, że ciężko będzie z tego wyjść. Dług państwa ogromny, deficyt duży, za kilka miesięcy Tu trzeba wziąśc jeszcze pod uwage koncepcje Cejrowskiego, że PO i Lewica celowo się rzdorobniły, bo chciały oddać władze (oczywiście przed opinią publiczną tworzyły teatr, że próbują walczyć). Wszystko dlatego, że PO wpędziła Polske w takie bagno, że ciężko będzie z tego wyjść. Dług państwa ogromny, deficyt duży, za kilka miesięcy górnicy przyjdą z pretensjami do Szydło, na barki PIS przyjdzie przyjąć imigrantów itd. Same niemiłe i trudne rzeczy. PO i Lewica nie będą się kojarzyć z tym bagnem, bo przecież "nie byli w sejmie", co da im lepszą pozycje wyjściową w kolejnych wyborach. A cały syf spadnie na PIS
~CC
Chyba ze PIS sprawnie z tego wyjdzie.
~Alex
Wyliczenia "z rękawa", ciekawe, że socjolog z UJ je firmuje. Przecież część wyborców głosowała na Nowoczesną, bo nie chcieli PO, a inna część na PR bo nie pasowała im ZL. Przy wspólnym starcie jak w pierwszym akapicie, niekoniecznie PO przejęłaby wszystkie głosy wyborców Nowoczesnej, a ZL przekroczyłaby próg 8%.

Powiązane: Wybory parlamentarne 2015

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki