REKLAMA

Jak latać to tylko tak. PLL LOT na podium światowego rankingu najlepszych linii lotniczych

Katarzyna Wiązowska2023-12-04 13:20redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-12-04 13:20

Polskie Linie Lotnicze LOT zajęły 3. miejsce w światowym rankingu najlepszych linii lotniczych AirHelp Score 2023. W zestawieniu wyprzedziły je tylko katarskie linie Qatar Airways oraz niemiecki przewoźnik Eurowings. LOT zajął także drugie miejsce w Europie.

Jak latać to tylko tak. PLL LOT na podium światowego rankingu najlepszych linii lotniczych
Jak latać to tylko tak. PLL LOT na podium światowego rankingu najlepszych linii lotniczych
fot. Krystian Maj / / FORUM

Światowy ranking najlepszych linii lotniczych i lotnisk AirHelp Score publikowany jest od 2015 roku przez AirHelp – największą na świecie firmę chroniącą prawa pasażerów i pasażerek linii lotniczych. Tegoroczna edycja okazała się sukcesem dla polskiego przewoźnika. LOT poprawił swoje notowania aż o dwanaście pozycji w stosunku do ubiegłego roku i w tym roku znalazł się w grupie trzech topowych linii lotniczych na świecie.

LOT lepszy niż KLM i Lufthansa

Polskie Linie Lotnicze LOT wypadły dużo lepiej na tle uznanych europejskich marek lotniczych, takich jak: Air France (25. miejsce), Lufthansa (57. miejsce), KLM (16. miejsce), British Airways (82. miejsce). Jednocześnie LOT uzyskał bardzo dobre noty cząstkowe w trzech kategoriach, które były brane pod uwagę do łącznej oceny w AirHelp Score, czyli: punktualności, opinii pasażerów oraz sprawności w obsłudze wniosków o odszkodowanie.

W tym roku nie było niespodzianek, jeśli chodzi o lidera rankingu. Światową listę liderów AirHelp Score 2023 otwiera Qatar Airways - lider AirHelp Score od wielu edycji. Z kolei drugie miejsce przypadło niemieckiemu Eurowings, który poprawił swój wynik w rankingu o sześć pozycji.

Polskie Linie Lotnicze LOT to także najlepszy przewoźnik na swoim macierzystym rynku – w krajowym wydaniu AirHelp Score zajął pierwsze miejsce. Kolejne miejsca w tym zestawieniu przypadły w tym roku: holenderskim KLM oraz Wizz Air.

Własna działalność gospodarcza a podatki

Jaką formę opodatkowania wybrać?

Własna działalność gospodarcza a podatki

Założyłeś własną firmę? Kolejnym krokiem w jest wybór sposobu rozliczania się ze skarbówką z tytułu osiąganych dochodów. Odpowiednia formy opodatkowania, dopasowana do potrzeb przedsiębiorcy, niesie ze sobą korzyści finansowe. Warto o nich wiedzieć! Pobierz e-booka zostawiając zgody, albo zapłać 20 zł
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Lotnisko w Gdańsku najlepsze w Polsce

Z kolei w kategorii portów lotniczych w AirHelp Score 2023 ujęto pięć polskich lotnisk. Pierwsze miejsce w zestawieniu krajowym, podobnie jak poprzednio, zajął Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy. Natomiast w globalnym zestawieniu gdańskie lotnisko zajęło 28. pozycję. Taką samą ocenę rankingową AirHelp Score, czyli 7,82 osiągnęły dwa polskie lotniska: warszawskie lotnisko Chopina oraz lotnisko Kraków-Balice. W rankingu światowym te porty lotnicze zajęły 52. i 53. pozycję. Na czwartym i piątym miejscu w Polsce uplasowały się lotniska nienotowane w poprzedniej edycji rankingu – to odpowiednio: Wrocław (62. w zestawieniu globalnym) i Katowice (86. lokata na świecie).

Pierwsze miejsce wśród portów lotniczych zajęło lotnisko Muscat International Airport w Omanie. Poprzedni zwycięzca – lotnisko Tokio-Haneda – spadło na 14. pozycję. W tym roku w pierwszej dziesiątce, zdominowanej przez lotniska Japonii i Brazylii, nie znalazł się ani jeden europejski port lotniczy. Najlepszy wynik pośród europejskich lotnisk uzyskało hiszpańskie Bilbao Airport, które uplasowało się na 21. pozycji. 

Ranking AirHelp Score

Ranking AirHelp Score powstał na podstawie danych ruchu lotniczego z całego świata za okres od 1 stycznia do 31 października br. oraz opinii pasażerów o liniach i portach lotniczych, z których usług ostatnio korzystali. W badaniu uwzględniono opinie ponad 5,3 tys. pasażerów, 83 linie lotnicze, prawie 200 lotnisk z całego świata.

Źródło:
Katarzyna Wiązowska
Katarzyna Wiązowska
redaktor Bankier.pl

Dziennikarka prasowa i internetowa. Z wykształcenia ekonomistka, PR-owiec i psycholog komunikacji medialnej. Bliskie jej są tematy dotyczące rynku pracy, przedsiębiorczości i kreatywności. Lubi rozmawiać z ludźmi, poznawać ich historie, również biznesowe. Z pasji – kinomanka. Telefon: 501 208 998

Tematy
Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Najtańsze konta firmowe dla oszczędzających z premią

Komentarze (30)

dodaj komentarz
usuniete_przez_moderatora
Warto dodać, że Donald Tusk "Donaldinio" GmbH, chciał LOT przed laty zlikwidować.
xyzq
Nie zlikwidować, tylko sprzedać Niemcom. Bo po co linie lotnicze w Polsce - skoro w Niemczech są?
usuniete_przez_moderatora odpowiada xyzq
Konkretnie chciał sprzedać Lufthansie, co w praktyce oznaczało likwidację narodowego przewoźnika. Jednak Prezes Lufthansa nie był wtedy zainteresowany ze względu na dekoniunkturę, mimo, że Donaldinio bardzo nalegał, w ramach procesu przyłączenia Polski do "macierzy" : https://www.forbes.pl/wiadomosci/lufthansa-nie-ma-pieniedzy-Konkretnie chciał sprzedać Lufthansie, co w praktyce oznaczało likwidację narodowego przewoźnika. Jednak Prezes Lufthansa nie był wtedy zainteresowany ze względu na dekoniunkturę, mimo, że Donaldinio bardzo nalegał, w ramach procesu przyłączenia Polski do "macierzy" : https://www.forbes.pl/wiadomosci/lufthansa-nie-ma-pieniedzy-na-kupno-lot-u/0810gck
slawekkry
No i dobrze ,
Lufthansa już na takie psy zeszła że nawet nie respektuje rezerwacji miejsc, po prostu pani stewardesa mówi ci ze byś sobie inne miejsce znalazł , reklamowałem to, i oczywiście jakąś paplaninę formatkowa przysłali
stefan_wilmont_i_ryszard_cyba
Nie mogę się doczekać az ten polski "champion" narodowy zacznie oddawać wreszcie 3 mld zł pomocy publicznej jaką otszymał od polaków w trakcie epidemii tylko po to zeby nie musieć zwalniac jak reszta firm lotniczych swoich pilocików i barmanek pokładowych. No pilociki kiedy zaczniecie oddawać pomoc publiczną za która 2 Nie mogę się doczekać az ten polski "champion" narodowy zacznie oddawać wreszcie 3 mld zł pomocy publicznej jaką otszymał od polaków w trakcie epidemii tylko po to zeby nie musieć zwalniac jak reszta firm lotniczych swoich pilocików i barmanek pokładowych. No pilociki kiedy zaczniecie oddawać pomoc publiczną za która 2 lata przesiedzieliscie sobie w domu za 20 tys zl pensji?
goscgumka
Kasa dla zalog została urżnięta. Większość „pracowników” jest zatrudniona na śmieciówce. Koszt zalog w Locie to margines wydatków. Coś czuje, że jakiś frustrat z ppl z ciebie i żal d…e ściska.
pozhoga
,,chroniącą prawa pasażerów i pasażerek"

Pani ,,dziennikarko": w szkole uczono mnie, że w języku polskim rzeczowniki osobowe zbiorowe są WYŁĄCZNIE RODZAJU MĘSKIEGO.

Bełkot + politpoprawna nowomowa = WSTYD!!!
po_co
Pasażerek to taki mały pasażer?
slawekkry
współpasażer i współpasażerek

itd

Powiązane: Branża lotnicza

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki