PKP złożyła w sądzie wniosek o unieważnienie prywatyzacji PKP Energetyka

2016-09-16 13:16
publikacja
2016-09-16 13:16

PKP złożyła w sądzie wniosek o unieważnienie prywatyzacji PKP Energetyka - powiedział PAP prezes PKP Mirosław Pawłowski.

PKP złożyła w sądzie wniosek o unieważnienie prywatyzacji PKP Energetyka / fot. HH / Bankier.pl

W dniu dzisiejszym został złożony w sądzie okręgowym w Warszawie pozew przeciwko PKP Energetyka Holding spółka z.o.o. o stwierdzenie nieważności całej transakcji prywatyzacji - powiedział PAP prezes PKP Mirosław Pawłowski.

Pawłowski poinformował, że decyzję podjął zarząd spółki za wiedzą Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa.

Polskie Koleje Państwowe we wrześniu 2015 r. sprzedały 100 proc. akcji PKP Energetyka funduszowi CVC Capital Partners. Ustalona cena wyniosła 1,965 mld zł, co po korekcie o dług spółki, dało 1,41 mld zł. W lutym br. minister infrastruktury i budownictwa(MIB) Andrzej Adamczyk poinformował, że prywatyzację spółki badają dwa zespoły. W skład pierwszego weszły m.in. wszystkie te jednostki, które nie uczestniczyły w procesie sprzedaży PKP Energetyka: departament kontroli w ministerstwie infrastruktury i budownictwa czy przedstawiciele innych ministerstw. W skład drugiego zespołu weszli m.in. zarząd PKP, Rada Nadzorcza, departament kolejnictwa w MIB.

PKP Energetyka jest dostawcą energii elektrycznej niezbędnej do zasilania sieci trakcyjnej PKP PLK. Zajmuje się także utrzymaniem i modernizacją urządzeń elektrycznej trakcji kolejowej.

krm/ je/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (8)

dodaj komentarz
~kliss
To tak jakby szyny sprzedać w PKP.
Pomysł PO godny nagrody Nobla.
~Marcin
Aby było sprawiedliwie PKP zabierze Energetykę a CVC zostawi sobie jej długi. Każdy coś będzie miał.
~gmbh
PKP Energetyka wypracowała 90 mln zysków w 2014 a 200 mln rok później. Sprzedana ją za wielkość 5 letnich zysków i tak jestesmy przez post-komune związana z PO dymani od 27 lat. A teraz pan Lewandowski smie nas pouczać z Bruxeli - eurokołchoźnik.
~Sebel odpowiada ~gmbh
Jak policzyłeś tę pięcioletnie zyski?
1410 mln/90 mln?
1410 mln/200 mln?
1410 mln/((200mln+90mln)/2)?
Nijak mi tonie wychodzi...
~Antygandi odpowiada ~Sebel
bo to jest nowa logiko -matematyka pisowska , wg twiedzenia kaczynskiego gdzie milion to miliard , weglowodór to węglowodan i "nikt nas nie przekona czarne jest czarne"
~MSP
Ciekawe ile to będzie SP kosztować...
~mm
Na pewno mniej niż zyski które utraciło ze sprzedaży przez ciotke Kopacz - nie mówiąc juz o znaczeniu strategicznym i bezpieczeństwa dla państwa gdzie oddano kluczowa infrastrukturę w zarządzania energetyką w obce ręce. Wyobrać sobie, ze teraz spółkę przejmują ruskie...
~lolopindolo
Niech PO zapłaci i Tusk z Lewandowskim . Wtedy uznam, że nastała DOBRA ZMIANA

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki