REKLAMA
Weekend z Bankier.pl

PKP Intercity: rozmowy ws. WiFi w Pendolino są ciężkie

2017-03-15 16:05
publikacja
2017-03-15 16:05

Rozmowy pomiędzy PKP Intercity i Alstomem (producentem pociągów Pendolino) w sprawie zamontowania w składach urządzeń do korzystania z internetu przez WiFi są ciężkie - ocenił w rozmowie z PAP Jarosław Oniszczuk, członek zarządu przewoźnika.

fot. Lukasz Dejnarowicz / / FORUM

"Prowadzimy rozmowy z Alstomem. Mam nadzieję, że początek jest już zrobiony. Chcemy, żeby WiFi w Pendolino było i zrobimy wszystko, żeby to zabezpieczyć, bo widzimy potrzeby pasażerów. Rozmowy są ciężkie" - powiedział Oniszczuk.

Rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak dodał, że pierwsza możliwość zamontowania WiFi w składach Pendolino pojawi się podczas przeglądów poziomu P4, które rozpoczną się w lipcu tego roku.

"Najpierw musimy przetestować to, co nam zaprezentuje wykonawca, czyli Alstom. Nie możemy sobie pozwolić na zamontowanie takiego sprzętu, który nam nie odpowiada" - powiedział Oniszczuk.

Wiceprezes przyznał, że choć spółka robi wszystko, żeby uruchomić WiFi w Pendolino jak najszybciej, to ostateczny termin uruchomienia usługi bezprzewodowego dostępu do internetu na razie nie jest znany.

"Ostateczny termin nie wiem, czy to będzie do końca roku, czy nie przeciągnie się na jeszcze następny rok" - przyznał wiceprezes.

Z kupionych ostatnio przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma WiFi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach takich jak Dart i Flirt.

pif/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Zyskaj aż 360 zł premii z kontem Millennium 360°

Komentarze (24)

dodaj komentarz
~Bartek
Jedna z zalet Pendolino jest brak wifi. Można w usprawiedliwiony sposób nie być pod presja pracodawcy przez trzy godziny. A i młodzieży to się przyda. Ludzie czytają książki oglądają filmy śpią i pracują on line. Szkoda kasy na wifi.
~amg
Sławek Tik Tak pamiętał o zegarku, a zapomniał o WiFi :-)
~Jan
Po co tak kłamać? Pendolino zostało sfinansowane z w połowie z długu i połowie ze środków europejskich (swoją drogą środki te też są z naszej kieszeni). Umowa na dofinansowanie nie przewidywała WiFi więc wyposażenie wagonów Pendolino w WiFi narusza treść umowy i może skutkować koniecznością zwrotu finansowania uni. I tyle w temacie.
~enri
To w pendolino nie ma WiFi, co te Peło zrobiło z krajem
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~AndroidAP
To jest jawna kpinia i robienie obywateli w chuia przez tych pomylencow.

Uruchomienie access pointa w moim androidzie trwa 10 sek bez limitu danych place 70 pln
Odpalenie tego w pociagu to taki problem ?
Czy wyscie sie z chuiem glowami zamienili ?
~Ed
Wiesz moze sie okazac ze wg odpowiedniej Dyrektywy EU caly wagon z wifi trzeba na nowo przebadac na znak CE za 10 mln Euro........

W Unii jest tak, ze jak wyprodukujesz jakies urzadzenie do ktorego dodasz wifi, czy bluetooth to na nowo musisz pelne badania radiowe za ogromna kase zrobic, mimo, ze producent tego wifi daje
Wiesz moze sie okazac ze wg odpowiedniej Dyrektywy EU caly wagon z wifi trzeba na nowo przebadac na znak CE za 10 mln Euro........

W Unii jest tak, ze jak wyprodukujesz jakies urzadzenie do ktorego dodasz wifi, czy bluetooth to na nowo musisz pelne badania radiowe za ogromna kase zrobic, mimo, ze producent tego wifi daje ci certyfikat zrobiony za wielka kase.....bo Unia jest dla koncernow a nie dla malych firm
~Realista
Pewnie będą płacić od każdego MB transmisji
~sw
WiFi i GSM w Pendolino musi być drogie. Musi być zrobione przez Alstom luz za jego zgoda.
Pasażerowie ucieszą się ze wzrostu ceny biletów.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki