REKLAMA

PKO BP przekaże 3 mln zł na zakup testów na obecność koronawirusa

2020-03-25 16:19
publikacja
2020-03-25 16:19

PKO PB przeznacza 3 mln zł na zakup 7,5 tys. testów na obecność koronawirusa, a także organizuje powszechną zbiórkę na walkę z epidemią - poinformował w środę bank w komunikacie.

fot. Jaap Arriens/NurPhoto / / FORUM

Jak czytamy, dzięki testom zakupionym przez PKO BP laboratorium Warsaw Genomics wykona 7,5 tys. bezpłatnych badań.

"Dziś mamy jeden cel, do którego wszyscy powinniśmy dążyć: szukanie narzędzi, możliwości i rozwiązań do walki z koronawirusem. Zachęcam do angażowania się w inicjatywy wspierające walkę z wirusem SARS-CoV-2, bo tylko solidarne i odpowiedzialne działania są szansą na skuteczne pokonanie epidemii - mówi cytowany w komunikacie prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło.

W informacji zaznaczono, że bank dołączył do Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, w ramach której Fundacja PKO Banku Polskiego prowadzi powszechną zbiórkę środków. Jak czytamy - zebrane środki w 100 proc. zostaną przekazane na zakup i realizację testów pozwalających na potwierdzenie lub wykluczenie zakażenia koronawirusem.

Napisano, że bank kolejny raz współdziała z renomowanym laboratorium Warsaw Genomics, z którym wcześniej współpracował przy Ogólnopolskim Programie Oceny Ryzyka Zachorowania na Raka - Badamy Geny.

"Obecnie kluczowe jest profesjonalne wsparcie diagnostyczne dla szpitali, placówek medycznych, a także dla personelu medycznego, który od kilkunastu dni chroni społeczeństwo przed koronawirusem" - mówi cytowany w informacji współzałożyciel Warsaw Genomics prof. Krystian Jażdżewski.

Wskazał, że w laboratoriach "realizowanych jest już 1000 testów w kierunku SARS-CoV-2 w ciągu doby. "Dzięki zaangażowaniu PKO Banku Polskiego oraz innych organizacji działających w ramach Koalicji firm wspierających walkę z koronawirusem, wspomagamy lekarzy, pielęgniarki i personel medyczny, kluczowy z punktu widzenia ochrony przed pandemią" - dodał.

Do tej pory Grupa Kapitałowa Banku przeznaczyła ponad 14 mln zł, m.in. na rzecz szpitali, zakładów opieki zdrowotnej i służb sanitarnych, zakup testów oraz maseczek przekazanych do Agencji Rezerw Materiałowych. Napisano również, że bank przekaże 100 samochodów osobowych na potrzeby Głównego Inspektoratu Sanitarnego, a kolejne 20 aut trafi do szpitali jednoimiennych.

Podkreślono, że przedsiębiorstwa, instytucje, a także osoby prywatne chcące włączyć się w powszechną zbiórkę na rzecz walki z wirusem SARS-CoV-2 we współpracy z Warsaw Genomics, mogą przekazywać środki na zakup kolejnych testów wpłacając je na konto: 47 1020 1068 0000 1002 0172 3014 z tytułem przelewu: Wpłata na rzecz walki z COVID-19 lub korzystając z bankowej aplikacji mobilnej IKO z funkcją Pomagaj z nami, wybierając inicjatywę Zdrowie. Testy będą przekazane na rzecz szpitali, służb sanitarnych i personelu medycznego.

autor: Ewa Wesołowska

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki