REKLAMA

PKO BP nie wypłaci dywidendy, przejął Raiffeisen-Leasing Polska

2016-12-01 16:31
publikacja
2016-12-01 16:31

PKO BP po przejęciu Raiffeisen-Leasing Polska zapowiada, że nie wypłaci dywidendy z zysku za rok 2015 i niepodzielonego zysku z lat poprzednich - poinformował PKO BP w komunikacie.

fot. Simona Supino / / FORUM

"Zysk Banku osiągnięty w 2015 roku oraz niepodzielony zysk z lat ubiegłych podzielony zostanie w sposób określony w § 2 uchwały o podziale zysku, co zakłada przeznaczenie całego zysku na kapitał zapasowy i rezerwowy, nie przewidując wypłaty dywidendy" - napisano w komunikacie.

Bank poinformował, że w związku z zamknięciem transakcji, w dniu 1 grudnia 2016 r. zarząd banku podjął uchwałę stwierdzającą brak spełnienia warunków dywidendy.

Reklama

"Zarząd Powszechnej Kasy Oszczędności Banku Polskiego Spółki Akcyjnej w nawiązaniu do raportu Banku nr 53/2016 z dnia 2 listopada 2016 r. w sprawie zawarcia przez Bank, PKO Leasing SA oraz Raiffeisen Bank International AG umowy dotyczącej nabycia przez PKO Leasing 100 proc. akcji w Raiffeisen-Leasing Polska, informuje, że w dniu 1 grudnia 2016 r., po spełnieniu określonych w umowie warunków zawieszających, nastąpiło zamknięcie transakcji obejmujące nabycie przez PKO Leasing 100 proc. akcji Raiffeisen-Leasing Polska" - napisano w komunikacie.

PKO Leasing podpisał 3 listopada warunkową umowę zakupu 100 proc. akcji Raiffeisen Leasing Polska od Raiffeisen Bank International AG za 850 mln zł.(PAP)

PKO BP pokazuje, jak nie dzielić się zyskiem

PKO BP pokazuje, jak nie dzielić się zyskiem

PKO BP jeszcze do niedawna można było zaliczyć do grona czołowych spółek dywidendowych. Teraz jednak bank w kwestii dzielenia się zyskiem może uchodzić za świetny przykład złych praktyk.

pif/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Pracodawco! Tylko dziś! -50% na ogłoszenia z kodem CYBER2023! Sprawdź

Advertisement

Komentarze (43)

dodaj komentarz
~kiks
Pełno pousuwanych komentarzy, czyżby zbytnio obnażały prawdę o tym, że kolejny rok nie zostaną wypłacone dywidendy... Czyżby brakło na 500+. Czyżby przeszło jednak, że wszyscy będziemy płacić za pazerność frankowiczów!!!!!!!!! i dopłacać do ich domów, mieszkań na wynajem.
~irka
Dlaczego do chwili obecnej nikt się tym złodziejstwem jawnym nie zajmie !!! Okradają perfidnie akcjonariuszy !!! Szykują sobie premie z naszych pieniędzy ??? Kiedy wreszcie skończy się ta samowolka !!!!
~abc
Jestem zielony ,nie gram na giełdzie. Mam akcje ,kupione pierwszego dnia notowania banku. Niech mi ktoś napisze sprzedać ,czy trzymać. Uważam, że będzie dywidenda i to duża, ponieważ rząd jest goły.
~obywatel
Co za złodziejstwo... Poszło na 500+ ???
~anka
Tu nie ma co komentowac oni wiedzą ...
~Miś704
A TE ZAKUPIONE NOWE AKCJE TO DLA KOGO BĘDĄ, PRZECIEŻ TO ZA PIENIĄDZE AKCJONARIUSZY, NIEPODZIELENIE SIĘ NIMI, TO NOWY AMBER GOLD...
~Miś704
To zwykłe złodziejstwo, zwodzić inwestorów dewidendą, a nic nie wypłacić nic, lepiej trzymać pieniądze w bankach niż inwestować w złodziejskie spółki....
~Vetor
Nie dość,że akcje mało co warte, to jeszcze złodziejski!!!! zarząd od lat nie daje dywidendy. Pewnie utrzymują rządzących kolesi z naszych pieniędzy. Chamstwo!!! Dlaczego nie robią referendum wśród akcjonariuszy w sprawie dywidendy. Zarząd do wymiany.
~Iga
Tak jak cale zlodziejskie panstwo

Powiązane: Leasing

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki