REKLAMA
ZAGŁOSUJ

PKN Orlen pozostaje sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing Orlen. W zespole nadal Robert Kubica

2021-11-24 13:38
publikacja
2021-11-24 13:38
PKN Orlen pozostaje sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing Orlen. W zespole nadal Robert Kubica
PKN Orlen pozostaje sponsorem tytularnym Alfa Romeo Racing Orlen. W zespole nadal Robert Kubica
fot. Radoslaw NAWROCKI / / FORUM

PKN Orlen zapowiedział na sezon 2022 r. kontynuację współpracy, jako sponsor tytularny, z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen, występującym w Formule 1. W zespole pozostaje Robert Kubica, jedyny polski kierowca w historii tych wyścigów - ogłosił w środę koncern.

"PKN Orlen w sezonie 2022 kontynuuje współpracę jako sponsor tytularny z zespołem Alfa Romeo Racing Orlen, występującym w najbardziej prestiżowej serii wyścigowej na świecie – Formule 1. W zespole pozostaje Robert Kubica, jedyny polski kierowca w historii F1" - przekazał w komunikacie PKN Orlen.

Koncern zaznaczył jednocześnie, że w Alfa Romeo Racing Orlen w sezonie 2022 wystąpią: Fin Valtteri Bottas oraz debiutujący w Formule 1 Chińczyk Guanyu Zhou. "Pozyskanie chińskiego kierowcy to szansa na umocnienie rozpoznawalności marki Orlen i wsparcie działań biznesowych spółki Orlen China. Ta współpraca przełoży się na wymierne korzyści biznesowe oraz umocni globalną rozpoznawalność marki Orlen" - podkreślono w informacji.

PKN Orlen zapowiedział przy tym, że "Robert Kubica pozostanie również ambasadorem marki Orlen w ramach współpracy dwustronnej, która przewiduje m.in. udział zawodnika Orlen Team w wyścigach długodystansowych".

"Działamy globalnie i tak musimy prowadzić aktywność we wszystkich obszarach, również planując inicjatywy marketingowe i sponsoringowe" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w środowym komunikacie koncernu. Zwrócił przy tym uwagę, że rywalizację w F1 transmituje 99 telewizji, a łączna widownia, według badań przeprowadzonych przez pracownię Nielsen, sięga aż 400 mln widzów.

"Ekwiwalent mediowy dla marki Orlen z transmisji telewizyjnej tylko do listopada 2021 r. wyniósł ponad 550 mln zł. Dlatego zaangażowanie we współpracę z Robertem Kubicą i zespołem Alfa Romeo Racing Orlen to dla nas strategiczna inwestycja" - oświadczył Obajtek. Ocenił zarazem, że PKN Orlen jako firma o międzynarodowym zasięgu "z sukcesem zbudowała" wspólną platformę do działań marketingowych na wielu rynkach, gdzie koncern prowadzi swój biznes.

"To zaprocentowało, Grupa Orlen w trzecim kwartale 2021 r. odnotowała 2,9 mld zł zysku netto i zwiększyła udziały rynkowe na Słowacji oraz w Czechach" – podsumował Obajtek.

Jak wyliczył PKN Orlen, już dzisiaj blisko 60 proc. przychodów Grupy Orlen pochodzi z rynków zagranicznych. Koncern wspomniał też, że "zgodnie ze strategią Grupy Orlen planowany jest m.in. dalszy rozwój obszaru sprzedaży detalicznej, którego wyniki aktywnie wspiera globalna polityka sponsoringu". "Od momentu zaangażowania PKN Orlen w F1 i współpracę z Robertem Kubicą zysk operacyjny EBITDA LIFO detalu w całej Grupie Orlen systematycznie wzrasta - w 2019 r. wyniósł on 3 mld zł, a w 2020 r. 3,2 mld zł" - podkreślono w informacji.

Według PKN Orlen, sponsoring motorsportu zapewnia koncernowi dotarcie do milionów kibiców na całym świecie. Koncern zapowiedział, że "w kolejnym sezonie wyścigów F1 marka Orlen nadal będzie eksponowana na sekcjach bocznych bolidów, tylnym i przednim skrzydle, obręczy halo i lusterkach". "Będzie także widoczna na kombinezonach – na klatce piersiowej i plecach oraz w trzech miejscach na kaskach kierowców. Logo znajdzie się również na odzieży mechaników i personelu zespołu, a także na transporterach, we wnętrzu garażu i motorhome" - wyjaśniono w komunikacie.

PKN Orlen oznajmił jednocześnie, że w sezonie 2022 Robert Kubica weźmie udział w czterech sesjach treningowych poprzedzających zmagania najlepszych kierowców na świecie oraz w testach przedsezonowych. "Cieszę się, że Orlen pozostaje partnerem zespołu Alfa Romeo Racing Orlen na kolejny sezon. Dzięki temu Polska jest obecna w królowej motorsportu. Nadchodzący rok będzie dużym wyzwaniem dla zespołu i mam nadzieję, że dostarczy wielu emocji kibicom Formuły 1" – powiedział Kubica.

Jak zauważył PKN Orlen, jego współpraca z Robertem Kubicą "ma charakter wielopłaszczyznowy". W ostatnich miesiącach, jak przypomniano w informacji, sportowiec angażował się m.in. w akcję #DobryKierowca zachęcającą do odpowiedzialnej i bezpiecznej jazdy oraz w kampanię promującą Orlen Paczkę, czyli sieć 6 tys. punktów nadań i odbioru paczek. "Bardzo wysoki wskaźnik wynoszący 70 proc. spontanicznych skojarzeń Roberta Kubicy z marką Orlen wpływa na efektywność kampanii w nowym dla koncernu segmencie. Jednocześnie co szósty Polak przyznaje, że fakt, iż PKN Orlen sponsoruje Roberta Kubicę sprawia, że częściej korzysta z usług stacji koncernu" - podkreślono w komunikacie.

PKN Orlen zaznaczył, iż "Robert Kubica ma za sobą udany sezon" - Orlen Team WRT, w którego barwach Polak zadebiutował w kwietniu w wyścigach długodystansowych, zdobył mistrzostwo European Le Mans Series, a sam zawodnik "pokazał się też z bardzo dobrej strony w Formule 1 podczas występów w Grand Prix Holandii i Włoch". (PAP)

mb/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (3)

dodaj komentarz
carlito1
Szkoda kasy. Jak już Orlen chciał by zrobić coś dobrego to niech wybuduje tor, a takich kibiców to myślę, że trochę w Polsce chodzi..
forfun
monopolista wydaje kasę na reklamę - po co skoro i tak większość paliw jest od niego nawet na stacjach innych firm.
pstrzezek
Przepalanie kasy. Widziałem niedawny wyścig Le Mans. Kubica pierwszy w swojej kategorii i na ostatnim okrążeniu rozkraczył mu się samochów. Po 24h wyścigu! Kompromitacja. Co by się nie działo to Robuś albo się rozbije albo nie dojedzie do mety z innych powodów

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki