REKLAMA
WEBINAR

PKN Orlen podpisał kontrakt z Doosan Skoda Power za ok. 100 mln zł

2015-11-10 10:24
publikacja
2015-11-10 10:24

PKN Orlen podpisał kontrakt z Doosan Skoda Power na dostawę do istniejącej elektrociepłowni w Płocku przeciwprężnego turbozespołu parowego o mocy 68,6 megawat elektrycznych netto wraz z infrastrukturą "pod klucz" - podała spółka w komunikacie. Wartość kontraktu to prawie 100 mln zł.

"Urządzenie zapewni produkcję energii elektrycznej oraz ciepła na potrzeby technologiczne rafinerii. Jednocześnie podpisany został kontrakt na obsługę serwisową" - poinformował Orlen.

Cykl inwestycji to dwa lata. Przekazanie turbozespołu do eksploatacji planowane jest w IV kwartale 2017 roku. Zastąpi on jedną z sześciu obecnie funkcjonujących w ramach elektrociepłowni turbin.

W związku z inwestycją Orlen otrzymał darmowe uprawnienia do emisji dwutlenku węgla, przyznawane decyzją Komisji Europejskiej.

"Konsekwentny rozwój obszaru energetyki, zakładający wykorzystanie efektywnego procesu kogeneracji, jest jednym z filarów strategii koncernu do 2017 r. Dlatego prowadzimy inwestycje w nowe bloki parowo-gazowe, a jednocześnie rozwijamy istniejącą infrastrukturę, jak elektrociepłownia w Płocku" - powiedział, cytowany w komunikacie, Marcin Wasilewski, dyrektor biura energetyki.

Obecnie koncern posiada w Polsce, Czechach i na Litwie jednostki wytwórcze o łącznej zainstalowanej mocy elektrycznej ponad 760 MW oraz zainstalowanej mocy cieplnej blisko 5000 MW. Dwa nowe projekty we Włocławku i Płocku powiększą moc elektryczną o 1060 MW, a cieplną o 630 MW. (PAP)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Czechy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki