REKLAMA

Podwyżki w Orlenie. Jest porozumienie spółki ze związkami zawodowymi

2022-02-28 21:40
publikacja
2022-02-28 21:40

Zarząd PKN Orlen zawarł porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie warunków zatrudnienia na 2022 r. Jest ono korzystne dla obu stron - poinformował w poniedziałek prezes spółki Daniel Obajtek.

Podwyżki w Orlenie. Jest porozumienie spółki ze związkami zawodowymi
Podwyżki w Orlenie. Jest porozumienie spółki ze związkami zawodowymi
fot. Karolis Kavolelis / / Shutterstock

"Wspólnie ze związkami zawodowymi wypracowaliśmy satysfakcjonujące dla obu stron warunki wzrostu wynagrodzeń. Tegoroczne rozmowy były wyjątkowo trudne, tym bardziej cieszę się, że ostatecznie udało się wypracować rozwiązania korzystne dla pracowników, przy jednoczesnym uwzględnieniu czynników zewnętrznych, na które nie mamy wpływu" – powiedział prezes Daniel Obajtek.

Zgodnie z porozumieniem pracownicy PKN Orlen otrzymają podwyżki uzależnione od kategorii zaszeregowania w ramach Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy, w wysokości 6,5 proc. i 7 proc. średniego wynagrodzenia zasadniczego w PKN Orlen. Podwyżki nie obejmą kadry dyrektorskiej.

Ponadto w ramach porozumienia ustalono wypłatę dwóch nagród jednorazowych w łącznej wysokości 3 500 zł brutto oraz zasilenie karty przedpłaconej, umożliwiającej zakupy na stacjach paliw PKN Orlen kwotą 550 zł brutto.

Dodatkowo uzgodniono waloryzację dodatku zmianowego i dodatku dla ratowników chemicznych o średnioroczny wskaźnik inflacji w wysokości 5,1 proc. oraz wzrost składki finansowanej przez pracodawcę w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego o 6,5 proc.

W PKN Orlen negocjacje dotyczące warunków zatrudnienia, w tym płac, odbywają się między zarządem i związkami zawodowymi z początkiem każdego roku. Zgodnie z obowiązującym w tej spółce Zakładowym Układem Zbiorowym Pracy porozumienie, obejmujące wzrost wynagrodzeń dla pracowników w danym roku, powinno być zawarte zawsze do końca lutego.

pr/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (5)

dodaj komentarz
godunow2
Wicie rozumicie, taniej wachy nie będzie ...
pafcio24
Okradają Polaków więc mogą dać swoim
65slawek
Panie Obajtek chwalicie się że odkupiliscie największa firmę transportową paliw na Europę środkową A oplacach dla kierowców pan zapomniał trzy weekendy w miesiącu w pracy 30nadgodz 3500tys net w której spółce. PKN tak placa
qonradx
No to Polaczki, też dostaniecie już wkrótce podwyzki... Na Orlenie dostaniecie podwyzlki cen paliw a winę się na Putina zrzuci jak zwykle bo teraz to prostrze niż kiedykolwiek! Długio widze ze nie czekali... Wasze Podwzyki w tym roku - zaplacicie przy dystrybutorze paliw! hehehehe XD
qonradx
No prosze podwyzki w Orlenie o 7 % a paliwko drozeje, jaki może być zwiazek miedzy tymi faktami :)
Że za mnie nikt nigdy nie poszedł podwyzki mi zalatwic tylko zawsze sam sie musze wyklucać o kazda złotówke, a tutaj proszę przychopdzisz do pracy w Poniedzialek i sie dowiadujesz ze dostales 7% podwyzki, 7 tys zł premi i jeszcze
No prosze podwyzki w Orlenie o 7 % a paliwko drozeje, jaki może być zwiazek miedzy tymi faktami :)
Że za mnie nikt nigdy nie poszedł podwyzki mi zalatwic tylko zawsze sam sie musze wyklucać o kazda złotówke, a tutaj proszę przychopdzisz do pracy w Poniedzialek i sie dowiadujesz ze dostales 7% podwyzki, 7 tys zł premi i jeszcze 500 zł na zakupy! XD

HEj by żyło się lepiej! W SPÓŁKACH SKARBU PANBSTWA!

A drogie paliwka zwali się na patinuuu heeej! taniej na olrnie już nie będzie ojjj nie...

Powiązane: Praca

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki