REKLAMA

PGNiG chce powrócić do projektu gazociągu z Norwegii

2016-01-29 01:30
publikacja
2016-01-29 01:30
PGNiG chce powrócić do projektu gazociągu z Norwegii
PGNiG chce powrócić do projektu gazociągu z Norwegii
/ materiały dla mediów

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo chce powrócić do projektu gazociągu z Norwegii. Wpłynie to na przyszłość gazoportu w Świnoujściu.

Według dziennika "Gazeta Polska Codziennie", w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie trwają analizy dotyczące rozbudowy gazoportu. Firma nie wyklucza bowiem powrotu do realizacji projektu gazociągu z Norwegii, którego częścią byłby rurociąg z Polski do Danii. Inwestycja może liczyć na finansowanie ze środków unijnych jako element transeuropejskiej sieci energetycznej. W perspektywie gaz z północy zastąpiłby paliwo ze wschodu.

"Gazeta Polska Codziennie" powołując się na informacje pracownika PGNiG, pisze, że rozbudowa gazoportu nie będzie zagrożona jeśli znajdą się inni odbiorcy gazu skroplonego. Polskie LNG, czyli spółka obsługująca terminal, może sprzedawać metan skroplony w cysternach, który może dotrzeć tam, gdzie nie ma rurociągów.

IARgpc/pp/to/

Źródło:IAR
Tematy
Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Kredyt gotówkowy bez porównania opłacalny.

Teraz z kodem PROSTY masz 0% prowizji za udzielenie kredytu gotówkowego (RRSO 12,68%).

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~rosomak
ja się nie znam, ale a czy to nie tak, że w Norwegii nie ma dużo tego gazu? w każdym razie jeśli chodzi o sam terminal w świnoujściu, to z tego co czytałem (m.in tu http://lng.edu.pl/pl/) planowane są też gazociągi Polska–Litwa, Polska–Słowacja, Polska – Dania, chyba też Chorwacja. ogólnie jeśli terminal zostanie rozbudwowany to ja się nie znam, ale a czy to nie tak, że w Norwegii nie ma dużo tego gazu? w każdym razie jeśli chodzi o sam terminal w świnoujściu, to z tego co czytałem (m.in tu http://lng.edu.pl/pl/) planowane są też gazociągi Polska–Litwa, Polska–Słowacja, Polska – Dania, chyba też Chorwacja. ogólnie jeśli terminal zostanie rozbudwowany to może przyjąć 1/2 zapotrzebowania kraju. wiec generalnie im więcej źródeł tym lepiej
~Norek
Gazu Norwegowie maja na 200 lat, takze spoko, poza tym dobrze jest miec z nimi kontakty handlowe na tak wysokim poziomie, sam losos to nie wszystko. Jedyny problem to cena i brak lapowek, no nijak nie da sie zarobic na boku!
~hahaha
"W perspektywie gaz z północy zastąpiłby paliwo ze wschodu."-hahaha gdzie oni takich durniów w tym nierządzie znajdują gaz i ropa u norków sa na wyczerpaniu a teraz ratuja sie przed bankructwem i upadkiem biorąc pełnymi garściami ze swojego funduszu emerytalnego
~ja
gazu i ropy w Norwegii jest duzo ale koszt wydobycia jest wysoki.
z megafunduszu iora kase ,bo cena ropy jest niska i zastoj w przemysle naftowym.
ale nie ma to nic wspolnego z iloscia zloz ropy!
nie pisz jak nie wiesz.
~hahaha odpowiada ~ja
poczytaj o wydobyciu a raczej resztek wydobycia na morzu Płn.
~ja odpowiada ~hahaha
wyodbycie jest male ,bo koszty sa mega wielkie.ropy jest duzo.wiem,bo tu jestem akurat.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki