REKLAMA
ZAGŁOSUJ

PGE uruchomi we wtorek trzy bloki Elektrowni Bełchatów

2015-08-11 11:00
publikacja
2015-08-11 11:00
PGE uruchomi we wtorek trzy bloki Elektrowni Bełchatów
PGE uruchomi we wtorek trzy bloki Elektrowni Bełchatów
/ EastNews

PGE GiEK uruchomia jeden z bloków wytwórczych w Elektrowni Bełchatów, wyłączony w niedzielę z powodu awarii. Kolejne dwa bloki będą uruchamiane w ciągu dnia - poinformowała PAP Iwona Paziak, rzecznik prasowy PGE GiEK. Awarie nie miały związku z utrzymującymi się w kraju upałami.

"Wyłączenia w naszych jednostkach wytwórczych, w tym w Elektrowni Bełchatów, nie były spowodowane sytuacją meteorologiczną, a innymi niezależnymi przyczynami technicznymi" - powiedziała PAP Paziak.

Poinformowała, że wyłączony w niedzielę blok nr 10 w Elektrowni Bełchatów jest właśnie w trakcie uruchamiania, a w ciągu kilku godzin rozpocznie się uruchamianie bloków nr 14 i 6.

"Awarie zostają usuwane, dziś wszystkie trzy bloki zostaną uruchomione. Sytuację mamy opanowaną" - powiedziała rzecznik PGE GiEK.

Dodała, że usuwane są też usterki techniczne w blokach elektrowni w Opolu i Turowie.

Iwona Paziak podkreśliła, że elektrownie grupy korzystają z zamkniętego obiegu chłodzenia, w związku z tym upały i niski poziom wód nie stwarzają zagrożenia wyłączeniami mocy.

"Ponadto Operator Systemu Przesyłowego wykorzystuje nasze dodatkowe usługi z elektrowni i elektrociepłowni na rzecz Krajowego Systemu Elektroenergetycznego. Chodzi o wytwarzanie energii elektrycznej na wniosek PSE w celu zapewnienia niezawodności systemu. Dodatkowo uruchomione zostały tzw. usługi obniżenia zapotrzebowania na energię elektryczną w kopalniach węgla brunatnego należących do spółki (tzw. negawaty)" - poinformowała PAP.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne wprowadziły od poniedziałku ograniczenia w dostawach i poborze energii w całym kraju dla dużych odbiorców.

PSE tłumaczyły w komunikacie, że wprowadzenie poziomów zasilania wynika z "obniżenia rezerw zdolności wytwórczych poniżej niezbędnych wielkości", co zagrażało bezpieczeństwu dostaw energii.

Z powodu upałów i niskich stanów wód niektóre elektrownie mają ograniczone zdolności wytwórcze z powodu trudności z chłodzeniem. Do tego doszły m.in. awaryjne odstawienia bloków. (PAP)

pel/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~CZŁOWIEK
I TO JEST PRZYKŁAD ROBIENIA SOBIE NA RĘKĘ A NIE WBREW

Powiązane: Upały w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki