REKLAMA

PFR szykuje się na duży biznes

2020-07-30 06:40
publikacja
2020-07-30 06:40
fot. Mateusz Włodarczyk / FORUM

W piątek mija termin na składanie wniosków o pomoc z tarczy finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm. Jednocześnie rozkręca się jej część przygotowana dla dużych podmiotów - informuje w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".

Z informacji "DGP" wynika, że blisko 500 firm zatrudniających co najmniej 249 pracowników złożyło już aplikacje. Z tego 155 jest kompletnych i kwalifikuje się do analizy pod kątem wypłaty pieniędzy. Wnioski opiewają na 9,6 mld zł, co stanowi ponad 38 proc. puli, jaką PFR przewidział dla dużych biznesów.

Wśród poprawnych aplikacji 20 pochodzi od spółek będących pod kontrolą Skarbu Państwa, to około 13 proc. wszystkich wniosków. Do wystąpienia o pomoc przyznały się już spółki górnicze JSW i PGG, które wnioskują o pożyczki w maksymalnej wysokości – po 1,75 mld zł. W ich przypadku nie wystarczy jedynie zgoda PFR, a na pomoc publiczną będzie musiała dać zielone światło także Komisja Europejska. Tak będzie w każdym przypadku, w którym spółka prywatna czy państwowa będzie wnioskowała o finansowanie przekraczające 250 mln euro.

ktl/ pko/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Kredyt balonowy na samochód. Wszystko, co musisz wiedzieć.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
edwinn
Tarcza finansowa była mi potrzebna, bo prowadząc salon fryzjerski straciłem całkowicie dochód. Tutaj wniosek online został wypełniony szybko, a wszelkie pytania miałem szybką odpowiedz poprzez infolinię.

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - najważniejsze wiadomości

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki