REKLAMA

PFR: nie jest planowana nowa forma pomocy dla firm

2020-07-16 15:42
publikacja
2020-07-16 15:42
fot. Krystian Maj / Kancelaria Premiera RP

Polski Fundusz Rozwoju na razie nie planuje uruchomienia dodatkowych działań pomocowych dla firm poza tymi, które są obecnie realizowane - poinformował w rozmowie z portalem fpg24 .pl wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak.

"Na razie nie planujemy dodatkowych działań, ponieważ nie ma takiej potrzeby. Będziemy obserwować dynamikę dalszego przebiegu pandemii. Podczas wybuchu epidemii mieliśmy wiele obaw i niepewność, co do tego, jaka okaże się skala zjawiska. Okazała się mniejsza, niż prognozowano. Na razie skupiamy się na realizacji naszego planu" - powiedział Pawlak.

Polski Fundusz Rozwoju realizuje program wsparcia krajowych przedsiębiorstw dotkniętych przez epidemię koronawirusa o pierwotnie deklarowanej wartości 100 mld zł, finansowany emisjami obligacji.

PFR wyemitował do tej pory papiery o łącznej wartości 62 mld zł.

Prezes PFR Paweł Borys poinformował na początku ubiegłego tygodnia, że kolejna emisja obligacji PFR możliwa jest w drugiej połowie lipca, a łączne emisje PFR mogą wynieść o 10-15 mld zł mniej niż pierwotnie zakładane 100 mld zł. (PAP Biznes)

pat/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Wybierz konto firmowe, które zarabia na Ciebie i zyskaj premię do 1250 zł.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
jes
Przecież to jasne. Już po wyborach !!!

Powiązane: Tarcza antykryzysowa - wsparcie dla przedsiębiorcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki