Chiny mogą uratować polskie firmy

Europa stanęła, więc rynków zbytu warto poszukać w Azji. Jest m.in. szansa na przejęcie spożywczych kontraktów australijskich firm - pisze środowy "Puls Biznesu".

(fot. DADO RUVIC / Reuters)

"PB" pisze, że w dużych chińskich miastach, jak Szanghaj i Pekin, życie wraca do normy, a większość firm wznowiła działalność. "Chińscy importerzy odzywają się ponownie do polskich dostawców, proszą o wycenę towarów, mają kolejne zamówienia" - mówi dziennikowi dr Andrzej Juchniewicz, szef zagranicznego biura handlowego (ZBH) w Szanghaju, należącego do sieci Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH).

W cenie - według "Pulsu Biznesu" - są szczególnie artykuły spożywcze. "Współpracujemy z ZBH w Sydney, które skontaktowało nas z australijskimi dostawcami produktów do Chin. Firmy chcą w ten sposób zastąpić swoje artykuły, których nie są w stanie dostarczyć klientom. Poszukują m.in. producentów artykułów mleczarskich. Za naszym pośrednictwem nawiązali kontakt z polskimi mleczarzami. Mamy informacje, że są zadowoleni z zaproponowanych przez Polaków cen, jest szansa na kontrakty" - mówi Juchniewicz. Przyznaje jednocześnie, że problemem jest na razie transport do Chin.

Według "PB" w Chinach jest też potencjał dla polskich firm kosmetycznych. "Na początku marca na rynek za pośrednictwem cross-border e-commerce weszła kolejna duża polska marka. Produkty kosmetyczne z Polski są w coraz większym stopniu rozpoznawalne w Chinach" - twierdzi ekspert PAIH. (PAP)

mkr/ mok/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 2 and00

Czyli co, tak na oficjelu nawet nie próbujemy sami ale zastosujemy sheemat
Australijska firma za dobrą kasę podpisuje umowę z Chinami, a my jako poddostawca wysyłający bezpośrednio do Chin dostaniemy grosze???
Brawo wy

! Odpowiedz
6 0 eqilibrium

Póki co Chińczycy świetnie eksportują syf i zarazę

! Odpowiedz
1 6 and-owc

Chiny zmieniają sposób myślenia i z producenta chcą być pośrednikami (lepszy zarobek). Dość się napracowali i szukają nowych niewolników m.in w Polsce. Dobrze kombinują, rolnicy nie zbankrutują. I w kraju bądzie zdrowsza "wyżerka" nie z importu.

! Odpowiedz
3 25 wizytator

Najpierw musimy się grzecznie zapytać czy możemy. A doświadczenie uczy, że nie możemy. Gdyż w unii są równi i równiejsi. Co już wcześniej opisał Orwell.

! Odpowiedz
4 46 carlito1

Ja bym się wcale nie zdziwił jak okaże się że Chińczyki skupowały akcję firm USA i UE podczas paniki

! Odpowiedz
8 14 anty12

Dokladnie tak. I okaze sie ze MAliniak kleka orzes USA na prozno. Zmienia trajektorie klekania :D

! Odpowiedz
19 6 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 10 jezelipapa

I cyk, 10 rubli za wpis

! Odpowiedz
0 2 eagleeye

@karbinadel rzadko się zgadzam z Tobą ale tym razem Twój wpis w samo sedno

! Odpowiedz
5 28 leoto

Kiedy książki o bzdurnych zaletach globalizacji zaczniemy palić na ulicach? w formie artystycznego happningu oczywiście. Oj będzie się działo jak już ta pandemia się zakończy

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne