REKLAMA

P.A. Nova nie wyklucza w przyszłości sprzedaży obiektu handlowego, są zainteresowani

2016-11-09 14:13
publikacja
2016-11-09 14:13

P.A. Nova nie wyklucza w przyszłości sprzedaży któregoś ze swoich obiektów handlowych, ale w pierwszej kolejności chce sprzedać trzy obiekty przemysłowe - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki. Grupa przymierza się też do drugiego projektu mieszkaniowego, chce wybudować około 150 mieszkań w Zamościu.

"Jeżeli sprzedamy trzy obiekty przemysłowe, to będzie to dla nas spory zastrzyk gotówki i w przyszłym roku nie przewidujemy sprzedaży obiektu handlowego. Jednak jeżeli nie dojdzie do tej transakcji, a chcielibyśmy uzyskać yield około 8 proc., to na pewno naszą +perełką+ jest Kluczbork, który generuje bardzo dobre przychody" - powiedziała podczas konferencji prasowej Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova.

"Kluczbork, park handlowy w Myszkowie i w Krośnie - w tych przypadkach mamy mocne zapytania inwestorów" - dodała.

Spółka podała, że obiekty przemysłowe będą sprzedane jednemu podmiotowi, a większość zainteresowanych to podmioty zagraniczne.

Spółka ma obecnie do sprzedaży trzy obiekty: dwie hale przemysłowe, które pierwotnie chciał kupić fundusz Exeter (list intencyjny w tej sprawie P.A. Nova podpisała w listopadzie ubiegłego roku) oraz halę produkcyjno-magazynową w Rzeszowie, której budowa zakończy się w IV kwartale tego roku.

Prezes poinformowała, że spółka planuje uruchomienie projektu mieszkaniowego w Zamościu.

"Wnieśliśmy poprawkę do planu - prócz działalności usługowo-handlowej, chcemy dopuścić na tym terenie mieszkaniówkę" - powiedziała Bobkowska.

"Liczymy, że będzie to około 150 mieszkań, a statystycznie w Zamościu sprzedaje się około 100 mieszkań rocznie" - dodała.

Poinformowała, że efektów finansowych można spodziewać się najwcześniej w 2018 lub 2019 roku.

Pierwszy projekt mieszkaniowy P.A. Nova powstanie w Krośnie, gdzie spółka otrzymała już pozwolenie na budowę. Inwestycja zakłada budowę około 40 mieszkań.

P.A. Nova miała po trzech kwartałach 2016 r. 118,9 mln zł przychodów wobec 102,6 mln zł przed rokiem. Zysk EBIT wzrósł do 35,1 mln zł z 24,5 mln zł, a zysk netto zwiększył się do 20,2 mln zł z 13 mln zł. (PAP)

sar/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki