REKLAMA

P.A. Nova myśli o wejściu na rynek niemiecki

2016-08-25 13:15
publikacja
2016-08-25 13:15

P.A. Nova, która do tej pory oferowała usługi w zakresie kompleksowej realizacji inwestycji budowlanych w Polsce, myśli o wejściu na rynek niemiecki - poinformowali na konferencji przedstawiciele spółki.

"W Niemczech jest bardzo duży rynek inwestycyjny i zastanawiamy się nad wejściem do tego kraju. Perspektywy są dobre. Zobaczymy co będzie się działo z rynkiem polskim, widzimy, że inwestorzy z zagranicy są lekko spięci sytuacją w naszym kraju" - powiedziała podczas konferencji prasowej Ewa Bobkowska, prezes P.A. Nova, nie chciała jednak podać więcej szczegółów.

P.A. Nova zaraportowała w I połowie 2016 r. blisko 72 mln zł przychodów wobec 75,6 mln zł przed rokiem. Zysk EBIT wzrósł do 25,2 mln zł z 16,7 mln zł, a zysk netto zwiększył się do 14,7 mln zł z 9,4 mln zł.

"Przyczyną skoku marży był wynik na transakcji jednorazowej po sprzedaży hali przemysłowej w Wilkowicach" - powiedział Jarosław Broda, wiceprezes.

Zysk netto z tej transakcji wyniósł 3,8 mln zł.

Do sprzedaży spółka ma obecnie jeszcze trzy obiekty: dwie hale przemysłowe, które pierwotnie chciał kupić fundusz Exeter (list intencyjny w tej sprawie P.A. Nova podpisała w listopadzie ubiegłego roku) oraz halę produkcyjno-magazynową w Rzeszowie, której budowa zakończy się w IV kwartale tego roku.

Poza obiektem w Rzeszowie spółka realizuje obecnie na własny rachunek park handlowy w Sosnowcu, który ma być gotowy w kwietniu 2017 r. oraz park handlowy w Kłodzku z terminem otwarcia na III kwartał 2017 r.

P.A. Nova buduje także kino w ramach swojej galerii w Przemyślu i rozbudowuje galerię w Kluczborku o dodatkowy lokal.

"Ponadto prowadzimy osiem budów dla klientów zewnętrznych" - dodała Bobkowska.

Prezes poinformowała, że w tym roku spółka chce wprowadzić do oferty projekt mieszkaniowy w Krośnie, w ramach którego powstaną 42 mieszkania. (PAP)

jow/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki