Otwarto blisko 12,5 tys. przedszkoli w całym kraju

2020-05-25 16:58
publikacja
2020-05-25 16:58
fot. cottonbro / Pexels

Z możliwości otwarcia skorzystało blisko 12,5 tys. przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego; opiekę znalazło w nich ponad 123 tys. dzieci - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.

Od 6 maja przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach i inne formy wychowania przedszkolnego oraz żłobki mogą być otwarte. Decyzje w sprawie konkretnych placówek podejmują dyrekcja i organy prowadzące. Część samorządów zdecydowała o otwarciu placówek w późniejszych terminach.

Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w dalszym ciągu monitoruje sytuację związaną z zapewnieniem opieki dzieciom w przedszkolach.

"Rozpoczynamy kolejny tydzień, w którym przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego mają możliwość uruchomienia opieki dla dzieci. Z takiej możliwości dziś, 25 maja skorzystały kolejne samorządy, czego efektem było uruchomienie ponad połowy przedszkoli w całym kraju. Opieka dla dzieci była zapewniona w blisko 12,5 tys. placówek, do których poszło ponad 123 tys. dzieci" - poinformowała rzeczniczka prasowa MEN.

Ostrowska wskazała, że to realna pomoc dla rodziców, którzy muszą wrócić do pracy i nie mogą zostać z dziećmi w domu. "Po raz kolejny dziękujemy wszystkim dyrektorom, samorządom i innym organom prowadzącym przedszkola, którzy na prośbę rodziców uruchomili placówki" - zaznaczyła.

"Dla nas kluczową kwestią jest bezpieczeństwo dzieci, nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz rodziców. Zadbaliśmy o to, aby dyrektorzy przedszkoli oraz samorządy otrzymali szczegółowe wytyczne przygotowane przez Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Dzięki temu możliwe było odpowiednie przygotowanie placówek do opieki nad dziećmi" - podkreśliła.

Według danych MEN, w całym kraju jest ponad 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych form wychowania przedszkolnego. Chodzi do nich 1,41 mln dzieci.

6 maja - w pierwszym dniu uruchomienia opieki w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych otwarto ponad 1 tys. 600 placówek, przeważnie w małych miejscowościach. Opiekę znalazło w nich prawie 11 tys. dzieci. (PAP)

Autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka

dsr/ mhr/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym. W którym banku najlepsza oferta?

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki