REKLAMA

Otwarcie kin w pierwszej połowie czerwca możliwe

2020-05-25 17:20
publikacja
2020-05-25 17:20

Bardzo mocno jest rozważany wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca, ale o konkretnej dacie poinformują premier i minister zdrowia - poinformowała w poniedziałek wiceminister rozwoju Olga Semeniuk.

fot. AboutLife / / Shutterstock

Semeniuk w poniedziałek w radiowej Jedynce była pytana m.in. o to, czy będzie można liczyć na to, iż od 1 czerwca otwarte zostaną kina. "Bardzo mocno rozważany jest wariant uruchomienia kin w pierwszej połowie czerwca" - poinformowała wiceminister. Zastrzegła jednak, że o konkretnej dacie poinformują premier oraz minister zdrowia.

"Liczymy na to, że te pierwsze dwa tygodnie czerwca pozwolą nam jak najszerzej się gospodarczo otworzyć, choć uzależnione to będzie od stanu epidemicznego w kraju" - dodała.

Wiceszefowa MR przypomniała, że od kilkunastu tygodni w resorcie za pomocą wideokonferencji trwają konsultacje z różnymi branżami na temat powrotu ich działalności w dobie koronawirusa. Celem resortu - dodała - jest to, by przygotować je do pracy w nowym reżimie sanitarnym.

W poniedziałek odbędą się konsultacje z branżą reprezentującą kina, a we wtorek sektor lotniczy - poinformowała. "Ten tydzień posłuży nam, jak zaprojektować branże, które będą mogły się do tego odmrażania przygotować" - wskazała.

W niedawnej rozmowie z PAP Semeniuk zapowiadała, że w tym tygodniu rozmowy będą prowadzone także z przedstawicielami branż działających na tzw. wyspach usługowych w centrach handlowych.

W ramach otwarcia centrów handlowych rozpoczęły już działalność tzw. wyspy, ale wyłącznie handlowe.

autor: Michał Boroń

Źródło:PAP
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (5)

dodaj komentarz
karbinadel
Kogo kuźwa obchodzą kina? Granice z UE otwórzcie, żeby biznes mógł normalnie sprawy załatwiać!
bha
Biegunka spadających dochodów i wielkiej zachłanności monopolu ,biznesu nie zna granic rozsądku.i bezpieczeństwa.
barysza51
Jeden warunek. ZENEK grany na wszystkich seansach.
rimet1
Nie otwierać kin !!! Wyborcza dostanie po kieszeni.

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki