REKLAMA

Otrzymała SMS z prośbą o dopłatę, oszuści wzięli na nią ponad 20 tys. zł kredytu

2021-01-15 18:12
publikacja
2021-01-15 18:12
fot. Virrage Images / Shutterstock

Mieszkanka gminy Gniezno (Wielkopolskie) padła ofiarą oszustów podszywających się pod firmę kurierską; w SMS poinformowano ją, że potrzebna jest dopłata do przesyłki. Kiedy kobieta chciała uregulować płatność, oszuści mając jej dane bankowe zaciągnęli na nią kredyty na ponad 20 tys. zł.

Gnieźnieńska policja poinformowała w piątek, że kobieta otrzymała wiadomość SMS od "firmy kurierskiej". Z treści wiadomości wynikało, że jej paczka została zatrzymana z tytułu niedopłaty w wysokości 50 groszy. W SMS podany był link do strony, na której należało się zalogować i uregulować płatność.

"Podczas logowania do aplikacji banku, pokrzywdzona została poproszona o podanie swoich danych osobowych oraz loginu i hasła do konta. W trakcie logowania strona internetowa, z którą się łączyła, wielokrotnie się zawieszała. Po pewnym czasie kobieta zauważyła na swoim koncie, że ktoś wziął na nią kredyt, a niedługo później zorientowała się, że został wzięty kolejny kredyt" – podała policja.

Okazało się, że łącznie na jej dane osobowe wzięto kredyty na prawie 23 tys. zł.

Policja zaapelowała o ostrożność i przypomniała, że nigdy nie należy logować się do kont bankowych poprzez otrzymane drogą elektroniczną linki.(PAP)

autor: Anna Jowsa

ajw/ mark/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki