REKLAMA

Oszustwo na wywiad epidemiologiczny. Sanepid ostrzega

2021-03-08 14:01
publikacja
2021-03-08 14:01
fot. YURII MASLAK / Shutterstock

Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami. Jej pracownicy w czasie takiej rozmowy proszą o potwierdzenie danych, a nie o ich podanie – podkreśla GIS, ostrzegając przed oszustami.

Główny Inspektorat Sanitarny w poniedziałkowej informacji przestrzega przez anonimowymi osobami próbującymi wyłudzić dane.

GIS podał, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami "w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych".

Pracownicy Państwowej Inspekcji Sanitarnej – jak wyjaśniono – przeprowadzają wywiady epidemiologiczne z osobami, których dane zawarte są w systemach teleinformatycznych, wykorzystywanych zgodnie z przepisami.

"Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np. umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych" – ostrzega GIS.

Główny Inspektorat Sanitarny podkreśla, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (1)

dodaj komentarz
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki