Oświadczenia majątkowe prokuratorów dostępne w internecie

Oświadczenia majątkowe prokuratorów wszystkich szczebli pojawiły się w internecie. Decyzję taką podjął minister sprawiedliwości-Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro. Niejawne dotąd dokumenty są dostępne na stronie internetowej Prokuratury Krajowej. 28 przedstawicieli wysokich szczebli złożyło wniosek o utajnienie ich oświadczeń majątkowych. 5 z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie.

Oświadczenia majątkowe prokuratorów dostępne w internecie. To decyzja Zbigniewa Ziobry
Oświadczenia majątkowe prokuratorów dostępne w internecie. To decyzja Zbigniewa Ziobry (fot. Krystian Maj / FORUM)

Zbigniew Ziobro stwierdził, że stan majątkowy śledczych musi podlegać „społecznej kontroli” – stąd decyzja o ujawnieniu dokumentów. Prokuratura Krajowa podaje na swojej stronie internetowej do publicznej wiadomości informacje dotyczące majątku prokuratorów regionalnych, prokuratorów Wydziałów Zamiejscowych Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej oraz prokuratorów okręgowych.

Prokuratura Krajowa podkreśla jednak, że oświadczenia majątkowe prokuratorów są sukcesywnie publikowane na stronach poszczególnych szczebli prokuratury od maja, kiedy to zarządzenie wydał ówczesny Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski. Dzisiaj o decyzji Zbigniewa Ziobry jako pierwsze poinformowało radio RMF FM.

Wnioski o utajenie swoich oświadczeń majątkowych złożyło 28 śledczych Prokuratury Krajowej, 5 z nich zostało rozpatrzonych pozytywnie. Pozostałe są dostępne na stronie PK. Można tam znaleźć informacje m.in. o nieruchomościach i przedmiotach o wartości ponad 10 tys. zł posiadanych przez danego prokuratora oraz o jego długach. Przełożony może podjąć decyzję o utajeniu informacji zawartych w oświadczeniu, jeżeli ich ujawnienie mogłoby spowodować zagrożenie dla prokuratorów lub osób dla niego najbliższych.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
3 4 ~xxx

dziadostwo nawet w skorumpowanej prokuraturze

! Odpowiedz
3 11 ~op

Zabawne jest jak prokurator z pensją 7 tyś zł bez grosza kredytu wykazuje w oświadczeniu oszczędności ZERO.

! Odpowiedz
1 14 ~Oszukany

Zgodnie z tymi oświadczeniami mamy nastolatkę prokurator urodzona pod koniec lat 90 tych

Robicie z nas idiotów ??

! Odpowiedz
1 2 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
14 6 ~Polska_Walczaca

Ziobro.. ciemny lud to kupi :) znow zniszczycie prokuratorow.. fajnie robicie.. ale my was za to rozliczymy..pamietaj.. w pierdlu bedziecie odsiadywac wyroki.

! Odpowiedz
1 4 ~Wesoły_Romek odpowiada (usunięty)

Moderator i twój zwierzchnik nie macie racji - to była prawda ale komuś nie leży informacja o zatrudnianiu nawet 12 letnich dziewczynek jako informatorów - oczywiście panienki ucharakteryzowane udają o 20 lat starsze no i generalnie nie są Polkami -aj waj..

! Odpowiedz
2 10 ~ewrte45

w oświadczeniach nie podają ile zarbiają, więc z czego spłacają te kredyty ?

! Odpowiedz
2 14 ~dzgsg565

Dziwne że prawie wszyscy mają po kilka kredytów na domy i mieszkania na wysokie kwoty ? Ile zarabiają żeby spłacić te kredyty czy też któś za nich to spłaca ?

! Odpowiedz
0 11 ~chf

1. gdybyś dostawał kredyty na takich warunkach to sam byś brał
2. nieruchomości mogą być z licytacji lub od wdzięcznych klientów, więc sam byś kupował

! Odpowiedz
2 28 ~Edward

Czekam na oświadczenia majątkowe komorników!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.