REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Ostatnie bezpłatne konta osobiste na rynku

Zuzanna Brud2013-01-08 09:08
publikacja
2013-01-08 09:08
Darmowe i praktyczne konto osobiste to dziś rzadkość. Tylko kilka banków oferuje rachunki, za których posiadanie nie ponosi się opłat.

Ostatnie bezpłatne konta osobiste na rynku
Źródło: Thinkstock

Bezwarunkowo darmowe i praktyczne konta osobiste widnieją dziś w ofercie czterech instytucji – Alior Sync (Konto osobiste), Getinu Online (Konto Swobodne, Konto Skarbonkowe), Idea Banku (Konto Idealne) i Open Online (Konto optymalne). Konta te zakłada się przez internet.

Zobacz też:
Konto za darmo - co robić, żeby nie płacić
Klient, który zdecyduje się na jedno z wymienionych kont, bezwarunkowo nie zapłaci za:
  • otwarcie i prowadzenie rachunku,
  • wydanie i posiadanie (użytkowanie) debetowej karty płatniczej,
  • przelewy internetowe,
  • zlecenia stałe,
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.
W przypadku dwóch z powyższych rachunków klient może liczyć na dodatkowe profity. W ramach Konta osobistego w Alior Sync klient otrzymuje 5-procentowy zwrot wartości zakupów dokonanych w internecie.
Zobacz też:
Konta za 0 zł. Uwaga, mają opłaty
Do dyspozycji ma też 10 darmowych przelewów natychmiastowych (każdy kolejny kosztuje 5 zł). Posiadacz takiego konta osobistego może zintegrować je z systemem PayPal, a także – po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji – realizować przelewy na Facebooku. W ramach rachunku można również aktywować usługę „Auto-uzupełniania”, dzięki której klient określi kwotę, którą chce mieć zawsze na koncie.

»Konta nadal będą drożeć


Z kolei posiadacz Konta skarbonkowego Getin Online może co miesiąc uzyskać 100 zł premii. Bank płaci klientowi: 1 zł za transakcję kartą płatniczą powyżej 100 zł, 1 zł za transakcję kartą kredytową powyżej 100 zł, 1 zł za założenie każdej lokaty, 1 zł za wpłynięcie pensji i 1 zł za spłatę karty kredytowej.

Era darmowych rachunków bankowych dobiega końca


Banki od dłuższego już czasu podnoszą opłaty za różne produkty i usługi, w tym m.in. za konta osobiste i karty płatnicze. W praktyce coraz mniej instytucji proponuje klientom całkowicie bezwarunkowe rachunki.

— Niedługo utrzymywanie kilku nieaktywnych kont przestanie się opłacać. Bezpłatne konta będą dostępne tylko dla klientów, którzy zobowiążą się aktywnie ich używać. A to w praktyce oznacza wymóg zasilania rachunku określonymi wpływami lub dokonywania transakcji kartą na określoną kwotę — mówi Wojciech Boczoń, analityk Bankier.pl.

Zuzanna Brud, Bankier.pl
Źródło:
Tematy
Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Nawet 360 zł z Kontem 360° w Banku Millennium

Komentarze (29)

dodaj komentarz
~gracz kontowy
Przecież jest bardzo dużo kont zarabiających, z których można uzyskać kilkadziesiąt plz miesięcznie...Wolę konto z opłatą za kartę 5 plz ,na którym dzięki programowi premiowemu mozna uzyskać 50 plz miesięcznie niż jałowe lipne konto za zero..
~Haczu
Bezpłatne wypłaty gotówką ze wszystkich bankomatów - kłamstwo. Wystarczy otworzyć tabelę opłat i prowizji, żeby zobaczyć, że darmowe są tylko bankomaty euronetu. Za wypłaty ze wszystkich pozostałych zapłacimy 5zł.
~Aleksander
Na temat bezpłatnych kont bankowych można poczytać tutaj,

http://finansefakty.pl/wiadomosci/darmowe-konto-bankowe/

w tym momencie mamy tylko jedno całkowicie darmowe konto bankowe.

~skarp
Koszt posiadania bezpłatnego konta jest czasem bardzo wysoki....
~kasia
Nie do końca są one wszystkie takie bezpłatne. W dwuch miałam i nie byłam zadowolona. Teraz zdecydowałam się na getin i dpukać nie mma na co narzekć i mam nadzieję, że tak zostanie.
~fansi
Miałem Alior niby za darmo po pół roku nagle bez mojej wiedzy zrobiło się nie za darmo. Zaczeli naliczać opłatę 8 zł i karne odsetki na reklamacje odpowiedzieli, że niby informowali w ogólnodostępnych środkach przekazu. Jeden wielki kant.
~Sławek
No bo informowali. Widziałem informację o zmianie opłat po zalogowaniu się do konta.
~Zespół Alior Banku
@ fansi
Uprzejmie informujemy, że posiadanie konta w Alior Banku nadal jest bezpłatne dla Klientów, dla których Alior Bank jest „głównym bankiem”. Wystarczy, że Klient spełni jeden z czterech warunków „głównego banku”, czyli że np. na konto w Alior Banku co miesiąc wpływa
@ fansi
Uprzejmie informujemy, że posiadanie konta w Alior Banku nadal jest bezpłatne dla Klientów, dla których Alior Bank jest „głównym bankiem”. Wystarczy, że Klient spełni jeden z czterech warunków „głównego banku”, czyli że np. na konto w Alior Banku co miesiąc wpływa wynagrodzenie od pracodawcy, renta lub emerytura z ZUS, bądź stypendium z uczelni lub na konto wpływa miesięcznie z innego banku lub z rachunku firmowego w Alior Banku przelew na kwotę minimum 2 000 zł (w przypadku osób, które nie ukończyły 24. roku życia oraz są studentami, uczniami lub słuchaczami, wystarczy 1 000 zł). Naszym zdaniem oczekiwanie od Klienta spełnienia jednego z warunków „głównego banku”, w zamian za liczne korzyści jakie oferuje konto osobiste w Alior Banku, nie jest oczekiwaniem wygórowanym tylko oczekiwaniem zwykłej lojalności. Wśród tych korzyści są m.in. bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie oraz pakiety „Pomocni Fachowcy” i „osobisty Asystent”.
Szczegółowe informacje na temat warunków „głównego banku” są dostępne m.in. na stronie www.aliorbank.pl
Pragniemy też zaznaczyć, że o wprowadzeniu opłaty 8 zł za prowadzenie konta dla Klientów, dla których Alior Bank nie jest „głównym bankiem”, informowaliśmy z miesięcznym wyprzedzeniem w następujący sposób:
1) za pośrednictwem panelu „Wiadomości” w Systemie Bankowości Internetowej, do którego dostęp ma każdy Klient, który zawarł umowę o świadczenie usług oferowanych przez Bank dla osoby fizycznej;
2) poprzez umieszczenie informacji na wyciągu z rachunku, który każdy Klient może pobrać po zalogowaniu się do Systemu Bankowości Internetowej;
3) umieszczając informację na głównej stronie internetowej Banku.
Niektórymi kanałami informacja była przekazywana nawet z większym wyprzedzeniem.

Z poważaniem,
Zespół Alior Banku
~www odpowiada ~Zespół Alior Banku
CZYLI w ALIORZE NIE JEST BEZPŁATNE BEZWARUNKOWO

A TAKICH BANKÓW GDZIE ZA WARUNKI MA SIĘ BEZPŁATNE JEST SPORO
~killer2424
mbank nie jest bezpłatny i przetrzymuje zlecone przelewy. dupa, nie bank1

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki