REKLAMA

Orlen przestał sponsorować Huberta Hurkacza. Koncern wydał lakoniczny komunikat

Marcin Kaźmierczak2023-01-23 11:58redaktor Bankier.pl
publikacja
2023-01-23 11:58

PKN Orlen nie będzie dalej wspierał finansowo Huberta Hurkacza – informuje serwis sport.pl. Współpraca koncernu energetycznego z najlepszym polskim tenisistą trwała przez ostatnie 3,5 roku.

Orlen przestał sponsorować Huberta Hurkacza. Koncern wydał lakoniczny komunikat
Orlen przestał sponsorować Huberta Hurkacza. Koncern wydał lakoniczny komunikat
fot. Hannah McKay / / FORUM

Jak informuje sport.pl, PKN Orlen w lakonicznym komunikacie nie podał przyczyn nieprzedłużenia umowy z Hubertem Hurkaczem. Najlepszy obecnie polski tenisista był początkowo wspierany przez Lotos. Umowa obowiązywała od sierpnia 2019 r. Przez ostatnie miesiące po fuzji Lotosu z Orlenem na strojach Hurkacza widniało logo drugiej z firm.

Logo PKN Orlen zabrakło już podczas trwającego turnieju wielkoszlemowego Australian Open, w którym Hurkacz awansował do najlepszej szesnastki.

Pochodzący z Wrocławia 25-letni tenisista, według rankingu ATP, jest obecnie dziesiątym tenisistą świata. W sierpniu 2022 r. plasował się nawet na dziewiątym miejscu, będąc tym samym najwyżej sklasyfikowanym polskim tenisistą w historii.

Wcześniej PKN Orlen zakończył wspieranie Polskiego Związku Tenisowego. Zakończenie współpracy miało związek z aferą w PZT związaną z oskarżeniami o molestowanie kierowanymi przez zawodniczki w kierunku Mirosława Skrzypczyńskiego, byłego już prezesa PZT. Jak wynika serwis sport.pl, Polski Związek Tenisowy w ramach umowy z PKN Orlen otrzymał 1,3 mln zł.

Źródło:
Marcin Kaźmierczak
Marcin Kaźmierczak
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadzący działu Twoje Finanse - Biznes w Bankier.pl. Zajmuje się tematyką nieruchomości. Przygotowuje raporty dotyczące cen mieszkań, pisze o trendach na tym rynku, monitoruje najciekawsze inwestycje w Polsce i za granicą. Na co dzień śledzi także rynek motoryzacyjny, a swoimi spostrzeżeniami dzieli się w sekcji Moto portalu Bankier.pl. Absolwent politologii na Uniwersytecie Wrocławskim. Tel. 71 748 95 14.

Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
lebero654
Lepiej sponsorować bandę kopaczy nie liczącą się w świecie, niż sportowca, który jest w pierwszej dziesiątce światowej.
qwertas
Hurkacz jest znany z tego, że ciagle odpada. Ile razy on coś wygrał ważnego? Raz max.
pstrzezek
Sam spróbuj być w pierwszej 10-tce. Potem komentuj
langdon25
Brawo Hubert !

Uwolnił się spod jarzma pisowskiej reklamy mafijnego prezesa Daniela O.

Czekamy na kolejnych wolnych sportowców

Powiązane: Sport i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki