REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Orbis szacuje spadek przychodów hoteli grupy w I kw. na 22 proc. rdr

2020-04-02 09:04
publikacja
2020-04-02 09:04

Grupa Orbis szacuje, że przychody uzyskane przez hotele grupy w I kwartale spadły o 22 proc. rdr do 208 mln zł - podała spółka w komunikacie. W marcu obłożenie w hotelach spadło o 50 pp, podczas gdy w pierwszych dwóch miesiącach 2020 roku wskaźnik wzrósł o 2,3 pp.

Orbis szacuje spadek przychodów hoteli grupy w I kw. na 22 proc. rdr
Orbis szacuje spadek przychodów hoteli grupy w I kw. na 22 proc. rdr
/ Orbis

"Trwający kryzys i wyjątkowe środki podejmowane przez rząd polski i rządy innych krajów, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii (w tym ograniczenie ruchu lotniczego, ograniczenia ruchu granicznego, ograniczenia ruchu wewnętrznego, zakaz świadczenia usług gastronomicznych w lokalach, zakaz gromadzenia się i ograniczenia działalności hotelowej), mają znaczący wpływ na branżę hotelarską oraz sytuację operacyjną i finansową hoteli prowadzonych przez emitenta i jego spółki zależne" - podał Orbis.

W celu optymalizacji i dostosowania zakresu i kosztów działalności do tej sytuacji oraz zapewnienia przestrzegania ograniczeń prawnych, grupa tymczasowo zawiesiła lub wkrótce zawiesi działalność prawie wszystkich hoteli, z pewnymi nielicznymi wyjątkami.

"Zawieszenie działalności nie ma charakteru trwałego i w przypadku zmiany sytuacji możliwe jest szybkie przywrócenie funkcjonowania każdego z hoteli, uwzględniając potencjalną możliwość wynajmu hotelu na potrzeby działań związanych z walką z epidemią i jej konsekwencjami, takimi jak kwarantanna lub zapewnienie zakwaterowania personelowi medycznemu" - napisano.

Orbis podkreślił, że jego działalność gospodarcza i sytuacja finansowa nie są obecnie zagrożone i nie widzi niebezpieczeństwa utraty płynności finansowej, ani trudności w regulowaniu zobowiązań finansowych.

Spółka zaznaczyła, że przebieg epidemii jest bardzo dynamiczny i najprawdopodobniej spowoduje zmniejszenie przychodów grupy w całym roku obrotowym 2020, ale na ten moment trudno oszacować pełen wpływ na wyniki finansowe.(PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki