Orban o zwycięstwie Trumpa: Wspaniała wiadomość

2016-11-09 09:28
publikacja
2016-11-09 09:28

Za wspaniałą wiadomość uznał premier Węgier Viiktor Orban w środę zwycięstwo Republikanina Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich w USA, gratulując mu wygranej. Napisał o tym na Facebooku.

Gratulacje. Co za wspaniała wiadomość. Demokracja wciąż żyje - napisał Orban po angielsku na swoim profilu.

W lipcu Orban pozytywnie wypowiadał się o poglądach Trumpa w sferze bezpieczeństwa. Oświadczył, że chyba nie potrafiłby lepiej wyrazić, co jest potrzebne do zwalczania terroryzmu, niż uczynił to Trump.

Na pierwszym miejscu wymienił skuteczny system tajnych służb. "Narodowe tajne służby i ich współpraca powinny być w Europie tajnymi służbami zdolnymi do działania najlepiej na świecie" - oświadczył.

Za konieczne uznał także zaprzestanie "eksportowania demokracji". "Jeśli nadal będziemy stawiać na pierwszym planie budowanie demokracji zamiast stabilności w takich miejscach, gdzie są na to wyjątkowo małe szanse, to nie będziemy budować demokracji, tylko wywoływać niestabilność" - oznajmił Orban. (PAP)

mw/ ksaj/ RO/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (1)

dodaj komentarz
~Szmulki
To jest dobra wiadomosc dla naszego regionu. Trump nie opusci sojusznikow. Trump przestanie osaczac Rosje i nakrecac spirale nienawisci. Trump daje naszym pogladom na imigracje i Islam legitymacje. Trump zwieksza szanse na zwyciestwo sil konserwatywnych w Europie.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki