REKLAMA

Onde ogłasza zamiar przeprowadzenia IPO

2021-06-14 08:22
publikacja
2021-06-14 08:22
Onde ogłasza zamiar przeprowadzenia IPO
Onde ogłasza zamiar przeprowadzenia IPO
fot. Tomasz Ras / / Puls Biznesu

Onde, spółka z grupy Erbudu, ogłasza zamiar przeprowadzenia pierwszej oferty publicznej - podała spółka na stronie internetowej. Oferta obejmować będzie emisję do 8,25 mln nowych akcji oraz sprzedaż akcji istniejących (nie więcej niż 8,85 mln akcji) przez obecnych akcjonariuszy (Erbud oraz Jacka Leczkowskiego).

Jak podała spółka, przy założeniu uplasowania całej oferty, akcje oferowane stanowić będą 31,1 proc. kapitału zakładowego, a udział Erbudu w podwyższonym kapitale Onde zmniejszy się z ok. 87,9 proc. do ok. 60,7 proc.

Oferta, zgodnie z obecnym harmonogramem, rozpocznie się procesem budowania księgi popytu planowanym na przełom czerwca i lipca.

"Wszystkie szczegóły dotyczące oferty zostaną zawarte w prospekcie, który zostanie udostępniony do publicznej wiadomości po jego zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego. Ostateczna decyzja o przeprowadzeniu IPO będzie zależała od wyników budowania księgi popytu i warunków rynkowych" - napisano.

Spółka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego prospekt w związku z planowaną ofertą publiczną akcji pod koniec marca.

Globalnym koordynatorem oferty i prowadzącym księgę popytu jest Trigon Dom Maklerski.

W ramach IPO Onde planuje zaoferować akcje nowej emisji, przeznaczając wpływy z emisji na dalszą rozbudowę portfela projektów wiatrowych i fotowoltaicznych.

"Oprócz kontynuacji działalności wykonawczej w segmencie budownictwa OZE oraz budownictwa inżynieryjno-drogowego będziemy budować duże farmy wiatrowe i fotowoltaiczne w tzw. modelu develop, bulid and sell. To powinno pozwolić nam na pełniejszy udział w transformacji energetycznej Polski oraz na realizację premii deweloperskiej i generowanie wyższych marż. Na ten cel właśnie chcemy przeznaczyć środki z emisji nowych akcji" – powiedział, cytowany w komunikacie, prezes Onde Paweł Średniawa.

"Co ważne, już rozpoczęliśmy proces inwestycji w projekty, zabezpieczając do tej pory portfel projektów o docelowej mocy 458 MW" - dodał prezes.

Onde (wcześniej PBDI) prowadzi działalność w segmencie budowy instalacji dla sektora energii odnawialnej (OZE) w Polsce, w szczególności farm wiatrowych i fotowoltaicznych. Spółka zrealizowała lub jest w trakcie realizacji blisko 250 projektów budowy farm wiatrowych i fotowoltaicznych o łącznej osiągalnej mocy ok. 2800 MW.

W 2020 roku ONDE miało 586,3 mln zł przychodów (+54 proc. rdr), 46,2 mln zł EBITDA (+116 proc. rdr) oraz 32,8 mln zł zysku netto (+140 proc. rdr). W pierwszym kwartale 2021 r. Onde wypracowało natomiast 229,6 mln zł przychodów (+246 proc. rdr) oraz 18,9 mln zł EBIT (+ 17,6 mln zł rdr). (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Otwórz Konto z Kartą Otwartą na Dzisiaj i ciesz się nią bezpłatnie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki