Olsztyn zbuduje centrum wodno-sportowe za 54 mln zł

2009-07-14 11:53
publikacja
2009-07-14 11:53
14.07. Olsztyn (PAP) - Urząd miasta w Olsztynie rozstrzygnął przetarg na budowę centrum wodno-sportowego. Wygrała go warszawska firma Mostostal. Wartość inwestycji szacowana jest na 54 mln zł - poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowa urzędu miasta w Olsztynie Aneta Szpaderska.

Szpaderska powiedziała, że do przetargu stanęło 14 firm. Oferta Mostostalu (działa w tym przetargu w konsorcjum) okazała się najtańsza.

"Teraz czekamy na decyzję Urzędu Zamówień Publicznych, który musi skontrolować i zatwierdzić wynik przetargu" - powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Jego zdaniem inwestycja rozpocznie się za ok. cztery miesiące.

Centrum wodno-sportowe w Olsztynie będzie składało się m.in. z basenu olimpijskiego, basenu do rozgrzewki i nauki pływania oraz basenu rekreacyjnego, w którym mają się znaleźć leżanki z masażem podwodnym, bicze wodne, sztuczna rzeka, kaskada wodna. Projekt zakłada także budowę brodzika dla dzieci oraz dwóch zjeżdżalni. Oprócz atrakcji wodnych w centrum mają się znaleźć gabinety rehabilitacyjne i odnowy biologicznej oraz sale sportowe.

Mieszkańcy Olsztyna od lat wskazywali budowę tego rodzaju centrum jako jedną z pilniejszych inwestycji w mieście. Teraz w Olsztynie są dwie miejskie pływalnie, na które trudno zdobyć bilety.

Mostostal obecnie buduje centra wodne w Lublinie i Rypinie. (PAP)

jwo/ dym/ jbr/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki