Olsztyn zbuduje centrum wodno-sportowe za 54 mln zł

14.07. Olsztyn (PAP) - Urząd miasta w Olsztynie rozstrzygnął przetarg na budowę centrum wodno-sportowego. Wygrała go warszawska firma Mostostal. Wartość inwestycji szacowana jest na 54 mln zł - poinformowała we wtorek PAP rzecznik prasowa urzędu miasta w Olsztynie Aneta Szpaderska.

Szpaderska powiedziała, że do przetargu stanęło 14 firm. Oferta Mostostalu (działa w tym przetargu w konsorcjum) okazała się najtańsza.

"Teraz czekamy na decyzję Urzędu Zamówień Publicznych, który musi skontrolować i zatwierdzić wynik przetargu" - powiedział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. Jego zdaniem inwestycja rozpocznie się za ok. cztery miesiące.

Centrum wodno-sportowe w Olsztynie będzie składało się m.in. z basenu olimpijskiego, basenu do rozgrzewki i nauki pływania oraz basenu rekreacyjnego, w którym mają się znaleźć leżanki z masażem podwodnym, bicze wodne, sztuczna rzeka, kaskada wodna. Projekt zakłada także budowę brodzika dla dzieci oraz dwóch zjeżdżalni. Oprócz atrakcji wodnych w centrum mają się znaleźć gabinety rehabilitacyjne i odnowy biologicznej oraz sale sportowe.

Mieszkańcy Olsztyna od lat wskazywali budowę tego rodzaju centrum jako jedną z pilniejszych inwestycji w mieście. Teraz w Olsztynie są dwie miejskie pływalnie, na które trudno zdobyć bilety.

Mostostal obecnie buduje centra wodne w Lublinie i Rypinie. (PAP)

jwo/ dym/ jbr/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% VI 2019
PKB rdr 4,7% I kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,3% VI 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 057,82 zł V 2019
Produkcja przemysłowa rdr 7,7% V 2019

Znajdź profil