REKLAMA

Okazyjna cena za pellet. Tak oszuści wyłudzają gotówkę

2022-12-02 13:35
publikacja
2022-12-02 13:35

2 tys. zł straciła mieszkanka powiatu nowodworskiego, która chciała kupić pellet w okazyjnej cenie. Oszuści wykorzystują specjalne strony internetowe do tego typu przestępstw - ostrzega policja.

Okazyjna cena za pellet. Tak oszuści wyłudzają gotówkę
Okazyjna cena za pellet. Tak oszuści wyłudzają gotówkę
fot. Eltis Pro / / Shutterstock

Oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim Karolina Figiel poinformowała PAP, że mieszkanka powiatu nowodworskiego przez stronę internetową chciała zakupić pellet w korzystnej cenie. "Kobieta nie sprawdziła wcześniej wiarygodności tej strony, nie skontaktowała się również ze sprzedawcą, tylko od razu zakupiła pellet za 2 tysiące złotych" - dodała Figiel.

Jak się okazało, była to strona stworzona do tego typu oszustw i kobieta nie dostała zakupionego pelletu, jak również nie odzyskała wpłaconych wcześniej pieniędzy.

Policja informuje, że na stronie internetowej Polskiej Rady Pelletu znajdziemy informacje o wiarygodnych producentach tego surowca. "Warto korzystać z oficjalnych serwisów. Musimy stosować zasadę ograniczonego zaufania i nie wierzyć każdemu ogłoszeniu w popularnych serwisach sprzedażowych publikowanych w internecie. Naszą czujność powinna wzbudzić zdecydowanie niższa cena produktu" - tłumaczy funkcjonariuszka z Nowego Dworu Gd.

Policja ostrzega, że osoby, które zamieszczają tego typu oferty, bardzo często robią to po prostu dla szybkiego zysku. Jeśli uda się im kogoś naciągnąć, urywają kontakt.

Jeżeli oferta zamieszczona w sieci wydaje się nam wiarygodna, warto zadzwonić do danej firmy i zapytać, czy prowadzi oficjalną stronę internetową ze sprzedażą. Policja zachęca, by korzystać ze sprawdzonych portali sprzedażowych. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ akub/

Źródło:PAP
Tematy
Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Znajdź pracownika na Pracuj.pl już od 41,70 zł!

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
ministerprawdy
W Polsce mamy polskie lasy, lasy państwowe. Drewno jest polskie. Dlaczego drewno POLSKIE zdrożało o ponad 100% w ciągu roku skoro putin nic nie ma do tego a tylko morawieckie i kaczyński? Ponoć inflacja jest z zewnątrz a podwyżka cen drewna o 100% jest jak najbardziej wewnętrzna.

Powiązane: Ogrzewanie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki