REKLAMA

Ograniczamy zakupy ubrań, butów czy sprzętu

2020-06-17 07:10
publikacja
2020-06-17 07:10
Ograniczamy zakupy ubrań, butów czy sprzętu
Ograniczamy zakupy ubrań, butów czy sprzętu
fot. Artem Beliaikin / / Pexels

75 proc. konsumentów zapowiada ograniczanie wydatków na zakupy ubrań, butów czy sprzętu - pisze środowa "Rzeczpospolita". Jak dodaje, ponad 80 proc. badanych twierdzi, że rzadziej chodzi do restauracji, a do galerii handlowych chodzi tylko w jasno określonym celu.

"Tak jak podczas poprzednich kryzysów Polacy w pierwszym rzędzie ograniczają wydatki. Poza spożywczymi – ta kategoria stanowi wciąż strategiczną pozycję w domowych budżetach i na niej oszczędzać jest najtrudniej. Co innego w przypadku pozostałych kategorii, co może oznaczać ciężkie czasy dla sprzedawców odzieży, obuwia, elektroniki, mebli czy biżuterii" - czytamy w środowej "Rzeczpospolitej".

"Rzeczpospolita" powołuje się na badania ARC Rynek i Opinia, z których wynika, że Polacy na takich zakupach już zaczęli oszczędzać i tylko co czwarty nie zdecydował się na taki krok. Do tego - mimo zniesienia wielu ograniczeń - zachowania zakupowe są wciąż dalekie od powrotu do stanu sprzed pandemii.

"Ponad 80 proc. twierdzi choćby, że rzadziej chodzi do restauracji, a do galerii handlowych chodzą tylko w jasno określonym celu" - czytamy.

Zdaniem Adama Czarneckiego z ARC Rynek i Opinia, Polacy są obecnie mniej skłonni wydawać pieniądze na produkty inne niż spożywcze.

"Pierwszy zasadniczy powód to obawa związana z niepewnością co do dochodów. Wyraźnie widać również tendencję do dokonywania zakupów online. Z pewnością wygoda i bezpieczeństwo tutaj wygrały i osoby, które dotychczas okazjonalnie dokonywały takich zakupów lub w ogóle nie dokonywały, częściej się na nie decydowały. Co nie oznacza, że w ogóle kupowały więcej niż dotychczas, zmieniły jedynie miejsce dokonywania zakupów" - mówi cytowany przez dziennik Czarnecki. (PAP)

aop/ drag/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (4)

dodaj komentarz
svip
Niedziwota ceny kosmos co do jakości i wykonania żenada.
jaykob
Trudno się dziwić. Rząd nie za bardzo dba o pracowników i przekazuje pieniądze tylko pracodawcom. Poza tym brak testów i planu na covid-19 sprawia, że zaufanie do rządu jest najniższe od lat, a samo wotum zaufania, które PIS samo sobie przyklepało tylko pogorsza sytuację. Podobny kryzys władzy był pod koniec rządów Trudno się dziwić. Rząd nie za bardzo dba o pracowników i przekazuje pieniądze tylko pracodawcom. Poza tym brak testów i planu na covid-19 sprawia, że zaufanie do rządu jest najniższe od lat, a samo wotum zaufania, które PIS samo sobie przyklepało tylko pogorsza sytuację. Podobny kryzys władzy był pod koniec rządów AWS oraz PO. O ile wcześniej ludzie bali się wyborów, tak teraz czekają Ludzie tylko czekają na nie
antek10
mało ci 500+? załóż firme, nikt ci nie broni. Tylko nie gegaj że ZUSy podniesli
santoriusz
czy musisz politykować? w każdym kraju UE spadła i spada sprzedaż ale Ty jak to kodziarska alfa i omega ma w zwyczaju widzisz tylko jedno. Weź się za robotę to będziesz miał a nie czekał aż Ci ktoś da.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki