REKLAMA
SPRAWDŹ

Odra odebrana wędkarzom? Wody Polskie: nie ma powodu do rozwiązywania umów

2022-08-24 14:47
publikacja
2022-08-24 14:47

Nie ma powodów, żeby rozwiązywać umowy dzierżawy umów dzierżawy z Polskim Związkiem Wędkarskim (PZW) - poinformował w środę podczas posiedzenia sejmowych komisji p.o. prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Krzysztof Woś.

Odra odebrana wędkarzom? Wody Polskie: nie ma powodu do rozwiązywania umów
Odra odebrana wędkarzom? Wody Polskie: nie ma powodu do rozwiązywania umów
fot. Dariusz Gorajski / / FORUM

"Nic nie wiem na temat tego, żeby były rozwiązywane umowy dzierżawy (z PZW - PAP). Myślę, że te sprawy są ściśle określone w naszych umowach. (...) Jeżeli nie ma powodu - a nie ma powodu - żeby te umowy rozwiązywać, no to nie ma powodu. Nie wiem dlaczego i skąd się wzięło takie poczucie, że chcemy rozwiązywać umowę, jeżeli chodzi o dzierżawę obwodów rybackich" - powiedział Woś.

We wtorek w mediach pojawiła się informacja o tym, że Odra ma być odebrana spod zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego. To, według mediów miałoby oznaczać, że PZW nie mogłoby już zarządzać rzeką, prowadzić odłowów ryb, ale też zarybień. Związek nie mógłby budować sztucznych tarlisk, czy wydawać zgód na zawody wędkarskie - te zadania miałyby, według mediów, przejąć Wody Polskie.

(PAP)

pif/ drag/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (4)

dodaj komentarz
pjoz
nowy instrument finansowy: umowa dzierżawy umów
jeszcze zlewarować go trzeba futuresami, putami i kolsami
vacarius
To kasa i brak zdrowych ryb nie jest wystarczającym powodem do rozwiązania umowy na połów? To co innego może być?
karbinadel
Bezczelność pisiorów nie zna granic. Nie dość że PZW odwalił prawie całą robotę za nieudolne pisie państwo, to teraz na nich chcą zwalić konsekwencje własnego nieróbstwa

Powiązane: Katastrofa ekologiczna na Odrze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki