Odkurzacze tracą moc

Promocje na odkurzacze w sklepach RTV i AGD sięgają 30 proc. W życie wchodzą bowiem nowe unijne obostrzenia i części z tych urządzeń nie będzie już można produkować - informuje "Gazeta Wyborcza".

Od września nie będzie można produkować odkurzaczy, które mają moc silnika wyższą niż 1600 W. W 2017 r. maksymalna moc silnika zostanie obniżona do 900 W.Unia wprowadza regulacje, by ograniczyć zużycie energii. Podobnie jak przy dyrektywie ograniczającej moc żarówek - kontrowersji nie brakuje. Tymczasem klienci mogą zyskać, bo sklepy chcą wyprzedać odkurzacze, które od września nie będą już produkowane. (PAP)

tpo/

Źródło: PAP
Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 3 ~Muzzy

G**** a nie ekologia - odkurzaczem słabszym o połowę będzie się dwa albo i trzy razy dłużej odkurzało żeby uzyskać ten sam efekt więc ten zjeb co to wymyślił ma nierówno pod sedesem i zdrowo zrytą psychę...

! Odpowiedz
0 2 ~ARTIX

Dywany produkowane są w większości w krajach islamskich więc pozbywając się najpierw odkurzaczy a potem dywanów nie dajemy zarobić tym krajom i niszczymy tym samym ich rozwój .... ha, ha, ha .... ciekaw czy ktoś w to uwierzy?

! Odpowiedz
2 7 ~zatroskana

To są sztuczki UE aby sprzedawać odkurzacze wskazanych firm. To banda i granda, która niszczy firmy działające i spełniające wymagania klientów. Podobnie było z krzywizną bananów i tym, że marchewka jest owocem.Paranoja! Powiedzcie o mądrości UE Ukraińcom dopóki w to bagno nie wdepnęli.

! Odpowiedz
0 4 ~PolskaWalcząca

No comment. Lewuskom przydadzą się wakacje w Berezie

! Odpowiedz
0 3 ~gazownik

ciekawe co z odkurzaczami przemysłowymi

! Odpowiedz
7 1 ~bezsens

i co z tego ze zakażą używania mocniejszych jak 1600W jak przecież do sprzątania używa sie 800W

! Odpowiedz
0 5 ~preczZue

No ja jakoś używam 2000W do sprzątania

! Odpowiedz
0 22 ~Realista

ProPOnuję całkowity zakaz używania odkurzaczy i zastąpienie ich szczotą i szuflą

! Odpowiedz
0 7 ~janm

Z ciekawości przejrzałem oferty sklepów.Nic promocyjnego nie zauważyłem.Poza zwykłymi "promocjami" typu: odkurzacz zawsze kosztował 250 zł, a w promocji został przeceniony z 400zł na 299 zł...

! Odpowiedz
0 13 ~bandit

za komuny miałem odkurzacz 400 wat a zasysał jak dzisiejsze 2000 wat...........o co chodzi??? Ktoś nas ładuje???

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne