Odkurzacze centralne elementem wyposażenia domu

Planując zakup mieszkania lub budowę nowego domu bierzemy pod uwagę wiele drobnych aspektów i udogodnień, które pozwolą nam wygodnie z niego korzystać. By ułatwić prace porządkowe deweloperzy coraz częściej wykorzystują w swoich inwestycjach mechanizmy, takie jak odkurzacze centralne, ułatwiające codzienne życie. I tak jest w przypadku sprzątania mieszkania, na które mamy coraz mniej czasu.

Nowym elementem wyposażenia domów i mieszkań stają się odkurzacze centralne, które ułatwiają sprzątanie każdej powierzchni. Duża jednostka centralna jest zamontowana w pomieszczeniu gospodarczym, wystarczy tylko końcówkę długiego elastycznego węża włożyć do jednego z kilku gniazd ssących zainstalowanych w budynku i sprzątanie nie jest już tak uciążliwe.

Odkurzacz centralny najlepiej sprawdza się w biurach, w domach jednorodzinnych i rezydencjach. Podnosi ich standard oraz komfort użytkowania. Do tego nie hałasuje i można go zamontować w wybudowanym już obiekcie. Potrzeba na to minimum dwóch dni, a instalujemy go na przykład w garażu, piwnicy, na strychu lub w każdym innym pomieszczeniu gospodarczym. Wąż ssący o długości 9 metrów umożliwi posprzątanie do 100 m kw. powierzchni. Odkurzacz jest bardzo cichy. Dzięki temu można sprzątać nawet nocą.

Alergicy mogą odetchnąć z ulgą. Odkurzacz centralny usuwa z pomieszczeń wszelkie bakterie, roztocza, kurz i zarodniki grzybów, odprowadzając przefiltrowane, zużyte powietrze na zewnątrz budynku. W czasie swojej pracy oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, zmniejszając tym samym reakcje alergiczne. W biurowcach dziennie przebywa od kilkudziesięciu do kilkuset osób. W takich warunkach pracy trzeba dbać o czystość powietrza, gdyż łatwo o choroby, a i osób z alergią nie brakuje. Dlatego coraz częściej w biurowcach inwestorzy decydują się na montaż odkurzaczy centralnych, co poprawi wielu osobom komfort ich pracy.

- System centralnego odkurzania jest jedną z najtańszych instalacji rozprowadzanych przy budowie domu i mieszkania, dlatego zainteresowanie odkurzaczem centralnym z każdym rokiem znacznie rośnie. Już teraz można powiedzieć, że za kilka lat instalacja takiego sprzętu będzie standardem, tak jak kanalizacja i ogrzewanie. Takie zjawisko jest już obserwowane w krajach skandynawskich, szczególnie w Finlandii i Szwecji – mówi Monika Stypińska, marketing manager z BEAM Polska, firmy zajmującej się sprzedażą systemu centralnego ogrzewania.

Takie rozwiązania to ciągle nowość na rynku budowlanym, jednak deweloperzy coraz częściej w nowych inwestycjach mieszkaniowych proponują taką opcję swoim klientom. - Odkurzacz przenośny, który trzeba ciągnąć za sobą z pokoju do pokoju jest trudniejszy w użyciu i cięższy niż lekki wąż ssący, który wyczyści każdy kąt. To duża zaleta odkurzacza centralnego. Do tego działa z

większym podciśnieniem niż zwykły. Nie trzeba pamiętać o wymianie worków, gdyż kurz i śmieci usuwamy ze specjalnego wiadra raz – dwa razy do roku - mówi Filip Przyłuski, prezes zarządu firmy Partner Developer, która w swojej nowej inwestycji Zielona Dolina w Kobylnicy zdecydowała się zainstalować odkurzacze centralne w mieszkaniach. - W czasie kryzysu, również firmy deweloperskie chcą inwestować w system centralnego odkurzania, aby w ten sposób zwiększyć wartość inwestycji i uczynić ją atrakcyjniejszą dla inwestora końcowego – przyznaje Monika Stypińska z BEAM Polska.

Do tego wszystkiego dochodzi szeroki wybór akcesoriów do sprzątania. Gniazda, szczotki i szufelki dostępne są w dużej gamie kolorów i w różnych modelach. Gniazda ssące mogą być odpowiednio dobrane do kolorystyki wnętrza. Na koniec wystarczy tylko włożyć rurę do najbliższego gniazda ssawnego, cały system włączy się automatycznie, a my możemy rozpocząć sprzątanie, bez hałasu i bez kurzu.

Źródło: ARW IMAGE Public Relations
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne