REKLAMA
BELKA ZA 2022 ROK

Od soboty Sopot w czerwonej strefie? Jest nowy projekt zmian w strefach z ograniczeniami

2020-10-01 11:50
publikacja
2020-10-01 11:50

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano w czwartek projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie powiatów i miast na prawach powiatu, które mają od soboty znaleźć się z strefach czerwonej i żółtej.

Od soboty Sopot w czerwonej strefie? Jest nowy projekt zmian w strefach z ograniczeniami
Od soboty Sopot w czerwonej strefie? Jest nowy projekt zmian w strefach z ograniczeniami
fot. Łukasz Dejnarowicz / / FORUM

Projekt przewiduje, że od soboty w czerwonej strefie znajdzie się 16 powiatów i miasto na prawach powiatu Sopot, a w żółtej – 28 powiatów i miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Gdynia, Rzeszów, Kielce, Nowy Sącz i Szczecin.

Z informacji na stronach RCL wynika, że projekt został już skierowany do podpisu przez prezesa Rady Ministrów.

Obszar czerwony – zgodnie z projektem – objąć ma powiaty: aleksandrowski i żniński w woj. kujawsko-pomorskim; białostocki w woj. podlaskim; działdowski w woj. warmińsko-mazurskim; gostyński, krotoszyński i międzychodzki w woj. wielkopolskim; głubczycki w woj. opolskim; kartuski i miasto na prawach powiatu Sopot w woj. pomorskim; kłobucki w woj. śląskim; limanowski, myślenicki, nowotarski i tatrzański w woj. małopolskim; łęczyński w woj. lubelskim i otwocki w woj. mazowieckim.

Obszar żółty w myśl projektu ma objąć powiaty: bartoszycki, iławski i nidzicki w woj. warmińsko-mazurskim; bełchatowski, piotrkowski i wieluński w woj. łódzkim; brzeski i oleski w woj. opolskim; bytowski, gdański, kościerski, nowodworski, miasto na prawach powiatu Gdańsk, miasto na prawach powiatu Gdynia, pucki, słupski i wejherowski w woj. pomorskim; dębicki, miasto na prawach powiatu Rzeszów i mielecki w woj. podkarpackim; janowski w woj. lubelskim; kielecki i miasto na prawach powiatu Kielce w woj. świętokrzyskim; nowosądecki, miasto na prawach powiatu Nowy Sącz, suski i wadowicki w woj. małopolskim; miasto na prawach powiatu Szczecin w woj. zachodniopomorskim; ostrowski i wolsztyński w woj. wielkopolskim; przasnyski i żyrardowski w woj. mazowieckim; trzebnicki w woj. dolnośląskim i wysokomazowiecki w woj. podlaskim.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało briefing w sprawie aktualnej mapy powiatów z obostrzeniami na czwartek na godz. 14.00.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział we wtorek, że wkrótce zostanie przedstawiony projekt rozporządzenia, które m.in. wprowadzi nowe limity liczby osób biorących udział w zgromadzeniach, w tym w przyjęciach rodzinnych – w strefie zielonej do 100 osób, w strefie żółtej do 75 osób. W strefie czerwonej pozostanie ograniczenie zgromadzeń do 50 osób.

Zgodnie z projektowanymi zmianami w strefie czerwonej pojawić się ma nowe obostrzenie – ograniczenie działalności restauracji, pubów i barów do godziny 22.00. Z kolei obowiązek zasłaniania ust i nosa na wolnym powietrzu zostanie rozszerzony i będzie obowiązywał również w strefie żółtej, a nie jak do tej pory tylko w strefie czerwonej. (PAP)

Autor: Katarzyna Lechowicz-Dyl

ktl/ joz/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne dobrych ofert.

MINI pełne dobrych ofert.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
onurb
Kolejny etap zniewalania ludzi na świecie. Przecież jasne jest to, że w całym tym Covidzie chodzi o to żeby zniszczyć klasę średnią odebrać jej to wszystko co ma; domy, mieszkania, firmy... Takimi ludźmi potem można bardzo łatwo sterować. Są potulni jak barany i robią to co im możni tego świata rozkażą bez żadnego sprzeciwu.
secundus
kreowanie potrzeby przez Pinkasa
jarekzbyszek
Siekierezada. Osoby na kwarantannie to w większości rodziny uczniów. Jak ma się kilkoro dzieci, to z kwarantanny można nie wychodzić. Jeden chory uczeń i cała klasa plus rodzice, nauczyciele na kwarantannie. W cywilizowanych europejskich krajach po kliku dniach od kontaktu można przejść test i być zwolnionym.
tomkooo
kiedy te "obostrzenia" beda zgodne z prawem ?
jakim prawem nakazuja zakrywanie ust/nosa ludziom, jakim prawem ograniczaja ludziom mozliwosci prowadzenia dzialalnosci gospodarczem ?
nie pytam czy jest to "zasadne" ale jakim prawem ?
heldbaum
Dobro narodu jest pobad prawem - przypominam słowa ojca naszej niepodległość , św pan K Morawieckiego.
tomkooo odpowiada heldbaum
juz myslalem, ze stalina ;)
czyms sie roznimy od bialorusi ? wychodzi dekrecik i pyk wszyscy maja tanczyc jak zagraja.
Media tez swoje dorzucaja bezmyslnie podkrecajac atmosfere zagrozenia - calkowicie pomijajac temat zgodnosci z prawem.
cel nie moze uswiecac srodkow - po to mamy prawo, zeby ono chronilo obywateli przed
juz myslalem, ze stalina ;)
czyms sie roznimy od bialorusi ? wychodzi dekrecik i pyk wszyscy maja tanczyc jak zagraja.
Media tez swoje dorzucaja bezmyslnie podkrecajac atmosfere zagrozenia - calkowicie pomijajac temat zgodnosci z prawem.
cel nie moze uswiecac srodkow - po to mamy prawo, zeby ono chronilo obywateli przed roznymi zapedami dyktatorskimi. nastepne co bedzie ?

Powiązane: Koronawirus w Polsce

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki