REKLAMA

Od poniedziałku Koleje Dolnośląskie przywracają zawieszone połączenia międzynarodowe

2021-01-16 11:53
publikacja
2021-01-16 11:53
Od poniedziałku Koleje Dolnośląskie przywracają zawieszone połączenia międzynarodowe
Od poniedziałku Koleje Dolnośląskie przywracają zawieszone połączenia międzynarodowe
/ Koleje Dolnośląskie

Od poniedziałku Koleje Dolnośląskie, regionalny przewoźnik, przywracają zawieszone pod koniec ubiegłego roku połączenia międzynarodowe. Pasażerowi ponownie będą mogli korzystać z transgranicznych połączeń z Niemcami i Czechami.

Międzynarodowe połączenia regionalnego przewoźnika została zawieszone z powodu sytuacji epidemicznej 28 grudnia. Od poniedziałku pasażerowie ponownie będą mogli korzystać z połączeń realizowanych przez Koleje Dolnośląskie na odcinkach granicznych Zgorzelec – Goerlitz, Międzylesie – Lichkov oraz Szklarska Poręba Górna – Harrachov.

Pociągi Kolei Dolnośląskich będą na tych trasach kursowały zgodnie z rozkładem wprowadzonym 13 grudnia ubiegłego roku. Bez zmian kursować będą pociągi na odcinkach Zasieki – Forst (Lausitz) i Lubawka – Kralovec, których z przyczyn technicznych nie obejmowało grudniowe zawieszenie – podały Koleje Dolnośląskie.

Rzecznik Kolei Dolnośląskich Bartłomiej Rodak przypomniał o obowiązujących ograniczeniach przy przekraczaniu granicy z Czechami i niemiecką Saksonią. „Prosimy naszych pasażerów, aby aktualny poziom tych obostrzeń sprawdzali przed każdą podróżą, np. na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych” – powiedział rzecznik.

Koleje Dolnośląskie to spółka należąca do samorządu województwa dolnośląskiego.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ mok/

Źródło:PAP
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki