REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Od piątku Koleje Dolnośląskie przywrócą część połączeń

2020-04-29 17:27
publikacja
2020-04-29 17:27

Od piątku Koleje Dolnośląskie przywrócą wybrane połączenia. Najwięcej pojawi się w weekendowych rozkładach jazdy. Zmiany obejmą w sumie 18 połączeń, których kursowanie było do tej pory skrócone lub zawieszone.

fot. Katarzyna Waś-Smarczewska / / Bankier.pl

W przesłanym PAP komunikacie poinformowano, że decyzję o wznowieniu części połączeń Koleje Dolnośląskie podjęły w porozumieniu z samorządem województwa dolnośląskiego. Jak podkreślono, nadal obowiązują jednak pozostałe zmiany rozkładu jazdy wprowadzone przez spółkę 20 marca oraz 19 kwietnia.

„Staramy się dynamicznie reagować na zmieniającą się sytuację epidemiczną i gospodarczą. Biorąc pod uwagę ostatnie decyzje rządu dotyczące odmrażania gospodarki, otwierające m.in. galerie handlowe, obiekty kulturalne czy też hotele, zdecydowaliśmy o wznowieniu części połączeń” – tłumaczył Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich. Dodał, że jest to element szerszego planu przywracania połączeń, nad którym pracuje spółka.

Połączenia zostaną wznowione głównie na trasach łączących dolnośląskie miasta ze stolicą województwa, a także na odcinkach prowadzących do regionów turystycznych. Pasażerowie będą mogli skorzystać zwłaszcza ze zwiększonej liczby pociągów w weekendy.

Przywrócone zostaną dodatkowe połączenia na trasach między Lubaniem Śląskim i Wrocławiem, Legnicą i Żarami, Wrocławiem i Bielawą, Wrocławiem i Trzebnicą, Wrocławiem i Kudową Zdrój, Legnicą i Kamieńcem Ząbkowickim, Wrocławiem i Kłodzkiem, Wrocławiem i Wałbrzychem oraz Wrocławiem i Legnicą.

Nastąpi również zmiana częstotliwości kursowania pociągu z Żar do Legnicy z godz. 11:11, który będzie teraz kursował codziennie, oraz pociągu z Kłodzka do Wrocławia z godz. 17:08, który będzie kursował od poniedziałku do piątku oprócz świąt.

Skróceniu ulegnie też poranna relacja z Legnicy do Kłodzka, która w soboty, niedziele i święta kursować będzie do Kamieńca Ząbkowickiego.

Przywrócone do pełnej relacji zostanie natomiast połączenie z Głogowa do Wrocławia z godz. 8:37, które czasowo było skrócone do Legnicy.

Rozkład jazdy pociągów po wprowadzonych zmianach można znaleźć na stronie przewoźnika. (PAP)

autorka: Agata Tomczyńska

ato/ dym/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki