Od maja podwyżki dla strażników Służby Więziennej o 48 zł brutto miesięcznie

Podwyżki wynagrodzenia od maja bieżącego roku dla strażników Służby Więziennej o 48 zł brutto miesięcznie oraz podwyższenie dodatku funkcjonariuszom SW, którzy zdali egzamin na stopień oficerski (do 600 zł brutto), chorążego (do 500 zł) i podoficerski (do 400 zł), zakłada projekt rozporządzenia MS.

Według danych resortu sprawiedliwości, podwyżką zostanie objętych 27 988 strażników zatrudnionych na etatach.

Zgodnie z projektem rozporządzenia ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, który został opublikowany w poniedziałek na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji, podwyżki zaczną obowiązywać od 1 maja bieżącego roku.

W projekcie podkreślono, że przeznaczenie dodatkowych środków z budżetu państwa na więziennictwo i zwiększenie wynagrodzenia najmniej zarabiającym pracownikom SW ma stworzyć "korzystniejsze warunki motywujące do zwiększenia zaangażowania".

Projekt zakłada podwyższenie dodatku służbowego funkcjonariuszom Służby Więziennej w służbie stałej, którzy odbyli szkolenie zawodowe zakończone złożeniem egzaminu na pierwszy stopień oficerski do 600 zł brutto, na stopień chorążego do 500 zł brutto oraz na stopień podoficerski do 400 zł brutto.

Ponadto w wyniku zmiany mnożników przeciętnego wynagrodzenia, projekt wprowadza podwyżki uposażenia zasadniczego strażników o kwotę 48 zł brutto. W pozostałych grupach wynagrodzenia pozostaną bez zmian.

Podwyżka wynagrodzeń dla strażników spowoduje wzrost nakładów na więziennictwo o 32 057 tys. zł w 2019 r. w stosunku do bieżącego roku oraz 33 227 tys. zł w 2020 r. w stosunku do bieżącego roku.

W projekcie podkreślono, że podwyżki zostały uzgodnione z Dyrektorem Generalnym Służby Więziennej, Zarządem Głównym Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa.

autor: Mateusz Roszak

mro/ mrr/

Źródło: PAP
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.