Od dziś emerytury rosną o 36 złotych

Tegoroczny wskaźnik ich waloryzacji wynosi 100,68 procent. Niezależnie jednak od wskaźnika podwyżka emerytur nie będzie niższa niż 36 złotych - zapewnia w rozmowie z IAR prezes ZUS Zbigniew Derdziuk.

(thetaXstock)

Dodaje, że w tym roku zastosowana została waloryzacja mieszana czyli kwotowo-procentowa. Procentową podwyżkę emerytur będą mieć tylko osoby pobierające dotychczas świadczenie wyższe niż 5, 299 złotych i 97 groszy ale i tak dużo więcej nie dostaną. Powodem jest tegoroczny niski wskaźnik waloryzacji.

Zbigniew Derdziuk przypomina, że waloryzacja przeprowadzana jest z urzędu, co oznacza, że nie trzeba składać żadnego wniosku by otrzymać podwyżkę. Każdy emeryt i rencista dostanie z ZUS-u informację o tym, jaka jest wartość wzrostu jego świadczenia.

Zbigniew Derdziuk zaznaczył, że zagwarantowaną wypłatę 36 złotych otrzyma 90 procent świadczeniobiorców. Wyjaśnił też, że minimalna kwota waloryzacji w przypadku renty z tytułu częściowej niezdolności do pracy wynosi 27 złotych. W przypadku zaś emerytury częściowej jest to wzrost o minimum 18 złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa(IAR) Elżbieta Łukowska/sk

Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~miro

ale przyjaciele michnika sb-ccy zbrodniarze dostaną 10 razy tyle

! Odpowiedz
0 4 ~Balsam

kradną procentowo a rozdają kwotowo

! Odpowiedz
0 3 ~wiesniak

Super, kazdy dziadek bedzie mogl sobie kupic kawe dla siebie i partnerki na Okeciu jak beda lecieli na zimowe wakacje wygrzac kosci na slonecznym poludniu.... Prawda?

! Odpowiedz
0 7 ~foxi

BRAWO ! Dzięki ! Jestem wyjątkowo zadowolony z PO !
Mam 43 lata.Pracuję i dobrze zarabiam - na rękę dostaję 1300 złotych miesięcznie. Jest mi dobrze. Umowę mam na 3 miesiące , ale szef powiedział , że mi ją przedłuży jak będę pracował po 12 godzin dziennie.Nawet trochę pieniędzy odłożę , bo odżywiam się karmą dla psów
(najtaniej mi wychodzi). Odkładam kasę bo chcę sobie kupić taki zegarek jaki ma pan Nowak z PO. Trochę choruję , ale nie wiem co mi jest bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem. Nie przejmuję się swoją chorobą , bo przecież pan Tusk powiedział, że będę pracował do 67 lat, a jak tak co rok będą podwyższać emerytury o 36b zł. to zbierze się niezła sumka... Czytam codziennie "Gazetę Wyborczą" i oglądam TVN i stąd wiem , że jest mi tu najlepiej i nie muszę wyjeżdżać za granicę. Popieram PO bo przeczytałem w GW , że jak przyjdzie PiS to sytuacja moja będzie o wiele gorsza.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 3 ~ert

to tak na 0,7 starczy ;)

! Odpowiedz
0 3 ~hm

Król ZUS jst nagi.

! Odpowiedz
1 2 ~mati

Dobrze być w RP emerytem bo zawsze można dostać podwyżkę a będąc na etacie to latami się jej nie dostanie.

! Odpowiedz
6 4 ~żołądek

waloryzacje powinny być zawsze kwotowe nie procentowe - na starcie dostajesz tyle ile sobie wypracowałeś, a później kwotowo po równo dla wszystkich bo każdy ma taki sam żołądek

! Odpowiedz
0 3 ~aaaa

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
2 2 ~www

No to wypchaj sobie trocinami swój żołądek. Napełni się tak samo, jak od kawioru.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne