REKLAMA

Od czterech lat rodzi się coraz mniej dzieci

2015-05-12 03:54
publikacja
2015-05-12 03:54
Od czterech lat rodzi się coraz mniej dzieci
Od czterech lat rodzi się coraz mniej dzieci
/ ingimage

Czwarty rok z rzędu maleje w Polsce liczba urodzeń i krajowi grozi zapaść demograficzna - alarmuje "Gazeta Polska codziennie".

Maleje liczba urodzeń
Maleje liczba urodzeń (ingimage)

Po przyroście ludności w latach 20082011, w ostatnich czterech latach liczba urodzeń spada. Z szacunków Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w pierwszym kwartale tego roku urodziło się ok. 90 tys. dzieci - to o prawie tysiąc mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W tym samym czasie wzrosła liczba zgonów. Zarejestrowano ich ok. 101 tys., a więc blisko 3,5 tys. więcej niż w roku poprzednim. Liczba ludności Polski się zmniejszyła. Pod koniec marca była o ok. 15 tys. mniejsza niż w końcówce ubiegłego roku i wyniosła 38,4 mln.

Jeśli ta tendencja utrzyma się w następnych kwartałach, wówczas spadek ludności naszego kraju jeszcze przyśpieszy.

Według GUS u maleje także liczba zawartych małżeństw - na ślubnym kobiercu stanęło od stycznia do końca marca 15 tys. par, czyli o 600 mniej niż przed rokiem. Natomiast o ok. 1,6 tys. wzrosła liczba rozwodów - do ponad 18 tys.

Więcej w Gazecie Polskiej codziennie. (PAP)

sto/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (30)

dodaj komentarz
~des
trzeba wziac pod uwage rowniez nasza sluzbe zdrowia strach jest isc rodzic bo nie wiadomo czy wyjdzie sie o walsnych silach lub lekarze zabija dziecko
~Polka
To jest ta polityka prorodzinna rządu i Komorowskiego? Na taczkach ich należy wywieźć!
~polka
i nie wiedziec czemu nadal to wszystkich dziwi... tylko miej tu dziecko gdy:
- nie ma miejsc w zlobkach i przedszkodach,
- VAT na artykuly dzieciece koszmarne wysoki
- prowadzenie ciazy w NFZ konczy sie tym ze trzeba samemu placic za badania - sama ostatnio musialam robic prywatnie usg bo nie ma terminow (250 zl), i testy
i nie wiedziec czemu nadal to wszystkich dziwi... tylko miej tu dziecko gdy:
- nie ma miejsc w zlobkach i przedszkodach,
- VAT na artykuly dzieciece koszmarne wysoki
- prowadzenie ciazy w NFZ konczy sie tym ze trzeba samemu placic za badania - sama ostatnio musialam robic prywatnie usg bo nie ma terminow (250 zl), i testy genetyczne - bo NFZ nie refunduje (630 zł), a do tego kazda wizyta u lekarza platna i pozostale badania
- pakiet szczepionek wychodzi ok 2 tys zł
- i na koniec tanie kredyty na 30 lat, gdzie splaca sie co miesiac wiecej odsetek niz kapitalu,

nie no nic tylko sie rozmnazac
~Jas123
TAK!!!

PS.
Nowe mieszkania klitki 1 pokojowe z jakimś tam salonem anekso-kuchennym.
Ciekawe kto w tych klitkach będzie mieszkał za parę lat
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
~Anka
Nie dziwię się. Nawet gdybym kiedyś chciała mieć dzieci, to na pewno nie w tym cebulackim, katolickim, nietolerancyjnym kraju.
~adam
Co za dezinformacja juz w samym tytule, wg GUS liczba urodzeń w 2014 wzrosła o ponad 4 tys w stosunku do 2013... Publikacja typu, napisz ze jest źle żeby ludzie mogli sobie ponarzekać.
~Biedak
Taką stabilność i przewidywalność proponuje aktualny prezydent...stabilny, powolny, systematyczny i jakże piękny upadek ...
~daffa
Długofalowa perspektywa stabilizacji i pewności jutra powoduje, że ludzie chcą zakładać rodziny. Tego nie można kupić żadnym pseudo programem rządowym. Mamy właśnie tego dowód i to się szybko nie zmieni.
~Dominika
Stabilizacja i pewność jutra jest bardzo istotna, ale zapaść demograficzna zarówno w Polsce, jak i prawie na całym świecie, ma też inne bardzo poważne przyczyny.

Powiązane: Demografia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki