REKLAMA
WEBINAR

Od 1 października wzrosną ceny niektórych usług Poczty Polskiej

2022-09-19 11:26
publikacja
2022-09-19 11:26

Cena listów nierejestrowanych oraz poleconych w formatach S i M od 1 października br. wzrośnie o 30 gr, a za paczki pocztowe w gabarycie A trzeba będzie zapłacić o 1 zł więcej - poinformowała w poniedziałek Poczta Polska. Ceny przesyłek w obrocie zagranicznym nie zmienią się.

Od 1 października wzrosną ceny niektórych usług Poczty Polskiej
Od 1 października wzrosną ceny niektórych usług Poczty Polskiej
fot. Liya_Blumesser / / Shutterstock

Poczta Polska podała w komunikacie, że zmiany „Cennika usług powszechnych w obrocie krajowym i zagranicznym” zostały przyjęte przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Jak zaznaczono, skala podwyżek wybranych usług w obrocie krajowym nie przekracza kilkunastu procent, a w większości przypadków to kilka procent.

"Cena popularnych listów nierejestrowanych oraz poleconych w najczęściej wybieranych formatach S i M, wzrośnie o 30 gr. Z kolei za popularne paczki pocztowe w gabarycie A, zapłacimy o 1 zł więcej" - podała Poczta Polska w komunikacie.

Poczta wyjaśniła, że zmiana cennik spowodowana jest rosnącymi kosztami pracy i transportu, ogólnoświatowym wzrostem cen surowców wykorzystywanych przez spółkę oraz spadającym wolumenem przesyłek listowych. Jak dodano, dla Poczty Polskiej "nawet niewielka korekta cen świadczonych usług, to dodatkowy wzrost przychodu, który umożliwi uruchamianie nowych placówek pocztowych, jak i utrzymanie tych rzadziej odwiedzanych przez klientów, zlokalizowanych na terenach wiejskich".

"Zgodnie z obowiązującymi przepisami Prawa pocztowego, Poczta nie może zamykać nierentownych placówek czy likwidować usług, które przynoszą straty. Takie obowiązki nie dotykają konkurencji. Inne podmioty funkcjonujące na rynku usług pocztowych, w przeciwieństwie do spółki, mogą kierować się w swojej działalności wyłącznie kalkulacjami biznesowymi i efektywnością kosztową" - zaznaczyła Poczta Polska.

Dodano, że dostęp do usług wyznaczonego operatora możliwy jest pięć dni w tygodniu, a w niektórych miejscach – przez siedem.

Poczta Polska zajmuje się świadczeniem usług pocztowych, bankowo-ubezpieczeniowych oraz usług logistycznych. Firma zatrudnia obecnie ponad 70 tys. pracowników, a jej sieć obejmuje 7600 placówek, filii i agencji pocztowych. (PAP)

autor: Anna Bytniewska

ab/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Teraz BMW serii 5 już za 2000 PLN netto/mies. w ofercie BMW Comfort Lease.

Komentarze (7)

dodaj komentarz
prezestak
To oni jeszcze funkcjonują
_xyz
Przy takiej jakości, terminowości doręczeń i sympatyczności pań w okienkach mogą sobie pozwolić na takie podwyżki :).

Co z tego, że nikt normalny już z usług tej firmy nie korzysta? Oczywiście oprócz pism urzędowo-sądowych, emerytów i gamoni co nie potrafią przelewu online
zrobić.
kaczyslaw_
Trzeba było nie drukować kart dla Sasina...
baibina
Ale te karty przecież to był najlepszy biznes poczty ever! :)
jaszczura
Nie zbankrutuje, bo podatnik utrzymuje.
baibina
Serio? nie wiem, nie korzystam.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki