REKLAMA

Obóz propolski kontra obóz prowokacji. Prezes PiS podzielił Polaków

2022-08-06 11:22
publikacja
2022-08-06 11:22
Obóz propolski kontra obóz prowokacji. Prezes PiS podzielił Polaków
Obóz propolski kontra obóz prowokacji. Prezes PiS podzielił Polaków
/ PiS

Polska dzisiaj dzieli się na dwie części. Jedna z nich to ta, która wieczorem 1 sierpnia śpiewała na pl. Piłsudskiego powstańcze piosenki. Druga urządza prowokacje. Coraz bardziej to wszystko przypomina mi 1989 rok - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" prezes PiS Jarosław Kaczyński.

W rozmowie z tygodnikiem "Sieci", której fragment opublikowano w portalu wPolityce.pl, prezes PiS stwierdził, że "Polska dzisiaj dzieli się na dwie części".

"Jedna z nich, bardzo liczna, to ta, która wieczorem 1 sierpnia śpiewała na pl. Piłsudskiego powstańcze piosenki. Druga nuci sobie straszliwe słowa: +Gdyby była wojna, nie oddałabym ci, Polsko, ani kropli krwi+, wysyła bojówki, urządza prowokacje, organizuje wielkie kampanie kłamstwa przez swoje media. Coraz bardziej to wszystko przypomina mi 1989 rok" - podkreślił Kaczyński.

Dopytywany przez dziennikarza, co przez to rozumie, odpowiedział, że z jednej strony "mamy obóz propolski, niepodległościowy, patriotyczny i demokratyczny". "Naprzeciw są siły odrzucające demokrację, korzystające bezwzględnie ze zgromadzonych zasobów, przewag instytucjonalnych" - dodał.

"One chcą Polski słabej, uległej ościennym mocarstwom. W kampanii 1989 r. też wysyłano przeciw nam esbecję, zdarzały się różne prowokacje, jakieś bójki, zaczepki. Chociaż skala tego była jednak mniejsza, spotkania ogólnie przechodziły spokojnie. Teraz próbuje się wprowadzić agresję na jeszcze wyższy poziom" - ocenił prezes PiS.

Dopytywany, czy dlatego że plan powrotu Tuska, przejęcia całej opozycji, się nie udał, bo zbliżają się wybory, Kaczyński podkreślił: "Wrócił z takim zamiarem, już w pierwszych wystąpieniach mówił o podziale na dobro i zło, twierdził, że wystarczy mocniej uderzać i do tego zachęcał".

"Teraz zdecydował się na skrajną już brutalizację, wręcz animalizację życia publicznego. Wpisuję to w pewną tradycję: nasi wrogowie zawsze chcieli Polski prymitywnej, wulgarnej, odrzucającej kulturę. To właśnie buduje Tusk na obce zamówienie" - podsumował.

Całość rozmowy w najnowszym wydaniu tygodnika „Sieci”. (PAP)

dap/ par/

Źródło:PAP
Tematy
 Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Ubezpieczenie NNW dla dzieci. Dla każdego dziecka od 4 miesiąca do 25 roku życia.

Komentarze (30)

dodaj komentarz
krrzysiek2
Polski prymitywnej, wulgarnej odrzucającej kulturę?? wypisz wymaluj elektorat pisu ze zbąkiewiczem na czele...
bha
Cóż... I w to im najlepiej gra po obu stronach zmienianej co jakiś czas dla niepozoru barykady od wielu już lat udając jarząbka nie bez celu. Niestety
kaczyslaw_
"Coraz bardziej to wszystko przypomina mi 1989 rok"

W tym akurat się zgadzam z prezesem. Pierwszy sekretarz, jedna partia, która ma zawsze rację, wszyscy dookoła są wrogami, a cały zachód chce zaorać Polskę - propaganda jak za komuny.
karbinadel
Racja panie prezesie, sytuacja przypomina rok 1989. Wtedy Polacy też już mieli dość rządzących nami kłamców, rujnujących gospodarkę
blesso
W 1932/1933 roku w Niemczech doszli do władzy ludzie, którzy szczuli na wszystkich od socjaldemokratów poprzez Żydów , Francuzów do osób LGBT i nawet artystów (Bauhaus).
Oponowali prasę i radio i wytworzyli w Niemcach wrażenie "narodowej" wyjątkowości.
Dzisiaj to samo tworzy partia rzadząca w Polsce.
and00
Ja więcej nienawiści do wszystkiego co inne widzę w wypowiedziach Tuska, a ogólnie lewactwa
totalny brak tolerancji dla osub inaczej myslacych
blesso odpowiada and00
Daj przykład .
OsÓb przez "ó" .
and00 odpowiada and00
mam na myśli że jak np. ktoś nie jest homofilem, to lewactwo odmawia mu prawa do istnienia w polityce

Zakazuje głoszenia publicznie swoich poglądów
To jest dopiero brak tolerancji i sianie nienawiści do innych
and00 odpowiada blesso
poczytaj wypowiedzi Tuska, sam jad i nienawiśc, spróbuj znaleźć jakąś gdzi mówi o przeciwnikach politycznych w normalny sposób
blesso odpowiada and00
Faszyści mówili to samo co ty.
Daj przykład wypowiedzi.

Powiązane: Polityka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki