REKLAMA
ZOOM NA SPÓŁKI

Obligatariusze Ciechu nie wyrazili chęci skorzystania z oferty odkupu obligacji

2014-08-05 17:57
publikacja
2014-08-05 17:57

Posiadacze obligacji zagranicznych Ciechu nie wyrazili chęci skorzystania z oferty odkupu obligacji złożonej w lipcu przez Ciech - podała spółka w komunikacie.

Ciech 9 lipca ogłosił ofertę wcześniejszego wykupu euroobligacji zapadających w 2019 roku. Ogłoszona oferta wykupu wynikała m.in. ze zmiany właściciela Ciechu i warunków umowy określającej warunki emisji euroobligacji. Zaproponowana w ofercie cena wykupu jednej euroobligacji wynosiła 101 proc. jej wartości nominalnej, tj. 101.000,00 euro. Zaproponowana cena wykupu była również powiększona o narosłe lecz niezapłacone odsetki.

Oferta odkupu euroobligacji była wiążąca do 5 sierpnia.

W połowie czerwca prezes Ciechu Dariusz Krawczyk mówił, że nie sądzi, by obligatariusze skorzystali z możliwości wcześniejszej sprzedaży posiadanych papierów.

"Zmiana właściciela pozwala właścicielom naszych obligacji na realizację opcji call, ale nie sądzę, aby z niej skorzystali, gdyż jest ona dla nich dzisiaj mniej korzystna" - powiedział wtedy Krawczyk.

Ciech pod koniec 2012 roku sprzedał siedmioletnie euroobligacje za 245 mln euro, z kuponem 9,5 proc. Wpływy z tytułu emisji obligacji zostały przeznaczone na refinansowanie zadłużenia grupy.

KI Chemistry, należąca do Jana Kulczyka, w czerwcu stała się większościowym akcjonariuszem Ciechu, kontrolując 51,14 proc. akcji tej spółki. W wyniku wezwania akcjonariuszem spółki przestał być Skarb Państwa. (PAP)

gsu/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki