REKLAMA

Obiecywali 55 proc. zysku, trafili na listę ostrzeżeń KNF

Adam Hajdamowicz2017-07-25 15:03redaktor Bankier.pl
publikacja
2017-07-25 15:03

Na listę ostrzeżeń KNF trafiła dziś spółka Miceolution. Ta zarejestrowana we Frankfurcie firma obiecuje ogromne zyski, które zgodnie z publikowanymi informacjami wypracowują doświadczeni traderzy.

fot. Szymon Laszewski / / FORUM

Miceolution trafił na listę ostrzeżeń publicznych ze względu na podejrzenie popełnienia przestępstwa z art. 171 ust. 1–3 ustawy Prawo bankowe, mówiącej o wykonywaniu czynności bankowych, w szczególności przyjmowanie wkładów pieniężnych w celu obciążania ich ryzykiem, bez zezwolenia KNF.

Nawet 55 proc. miesięcznie

Plany inwestycyjne prezentowane w tej spółce zakładają zarobek 28 proc. miesięcznie od depozytu w przypadku kwot do 5000 euro oraz aż 55 proc. przy zainwestowaniu wyższych kwot. Oferowano również wysokie prowizje za osoby polecone oraz możliwość otrzymania nagród rzeczowych takich jak audi A5 czy zegarek Rolex.

W maju na stronie internetowej jednego z polecających inwestycje w tej firmie pojawiła się informacja, że Miceolution zalega z wypłatami dla części swoich inwestorów oraz poinformowano o wykrytych błędach w systemie. 

W dzisiejszym komunikacie KNF dodana została także wzmianka dot. podmiotu IWISHER Sp. z o. o. z siedzibą w Lublinie - wyrokiem z dnia 27 lutego 2017 r., że Sąd Rejonowy Lublin - Wschód (sygn. akt III K 1109/16) warunkowo umorzył postępowanie karne.

Czym jest lista ostrzeżeń publicznych KNF

Prowadzona przez KNF lista ostrzeżeń jest zbiorem podmiotów, w stosunku do których KNF zgłasza zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Celem listy ostrzeżeń publicznych jest alarmowanie społeczeństwa oraz podmiotów gospodarczych o konieczności zachowania większej ostrożności podczas kontaktów z tymi podmiotami.

Na liście, oprócz nazwy podmiotu podejrzanego o przestępstwo, z biegiem czasu zamieszczana jest także informacja o przebiegu postępowania. Może to być wzmianka o prawomocnej odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego albo o prawomocnym umorzeniu postępowania przygotowawczego, a w przypadku wniesienia aktu oskarżenia, wzmianka o prawomocnym orzeczeniu sądu.

Wszystko o liście ostrzeżeń publicznych KNF

Źródło:
Adam Hajdamowicz
Adam Hajdamowicz
redaktor Bankier.pl

Redaktor działu Rynki Bankier.pl. Głównym obszarem jego zainteresowań są rynki akcji, w szczególności skupia się na opisywaniu sytuacji spółek z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Śledzi także wpisy na listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego. Absolwent finansów i rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, posiadacz licencji maklera papierów wartościowych nr 3313.

Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (6)

dodaj komentarz
mhm
Heheh, a teraz Chrześcijańska Wspólnota Edukacyjno-Inwestycyjna sp. z o.o. — no tak, chrześcijaństwo zobowiązuje...
~poboli
Pchaja pieniadze gdzie wyzszy procent a potem z placzem do rzadu ze ich oszukano.. A takie firmy jak AG na tych glupcach kwitna
karbinadel
Jak znam życie, to chętnych nie brakowało
mhm
Tak, widać tych katoli w komentarzach pod sąsiednim artykułem o lokatach:
„Zysk będzie, ale tylko dla banksterki.. na pewno nie dla klienta.”
„Co za bzdury. [...] Dobra lokata to około 8 %.”
„Jezeli nie bedzie 5% to nie ma co sie bawic w lokaty. Amen.”

Amen.

Powiązane: Lista ostrzeżeń publicznych KNF

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki