REKLAMA

Obajtek uzgodnił plan podwyżek płac ze związkowcami z Polska Press

2021-06-21 20:28
publikacja
2021-06-21 20:28
Obajtek uzgodnił plan podwyżek płac ze związkowcami z Polska Press
Obajtek uzgodnił plan podwyżek płac ze związkowcami z Polska Press
fot. Tomasz Golab / / FORUM

Podczas spotkania prezesa PKN Orlen ze związkowcami Polska Press przedstawiono plan podwyżek dla pracowników tej spółki, który zostanie wdrożony od lipca. Skala i sposób dystrybucji wzrostu płac zostały pozytywnie przyjęte przez stronę związkową Polska Press - podał w poniedziałek płocki koncern.

W informacji o planowanych w Polska Press podwyżkach podkreślono, że porozumienie ze związkami zawodowymi przewiduje obligatoryjny wzrost płac dla ponad 70 proc. pracowników, a jego wysokość jest zróżnicowana, w zależności od poziomu otrzymywanego wynagrodzenia - ponadto wszyscy pracownicy dostaną w tym roku kartę zakupową Orlen oraz zostaną objęci benefitami.

Jak przekazano w poniedziałkowym komunikacie, "Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen, spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych Polska Press". "Rozmawiano o planach rozwojowych Grupy Polska Press oraz przedstawiono plan podwyżek dla zatrudnionych pracowników, który zostanie wdrożony już od lipca tego roku. Ich skala i sposób dystrybucji wzrostu zostały pozytywnie przyjęte przez stronę związkową" - zaznaczył płocki koncern.

"Polska Press ma duży potencjał, który chcemy w pełni wykorzystać, tworząc silną grupę medialną, generującą zyski, ale trafiającą w potrzeby lokalnych społeczności" - oświadczył prezes PKN Orlen. Jak dodał, deklarując dalszy rozwój Polska Press, największą wartością tej spółki są czytelnicy i pracownicy. "Dlatego prowadzimy transparenty dialog ze związkami zawodowymi, którego efektem będzie poprawa warunków pracy oraz wzrost jakości wydawanych gazet" – podkreślił Obajtek.

PKN Orlen przekazał, że podczas spotkania ze związkowcami Polska Press, strony omówiły plany rozwoju spółki oraz uzgodniły, że rozpoczną prace nad zakładowym układem zbiorowym pracy. "Nowe regulacje mają zostać wypracowane do końca bieżącego roku" - zapowiedział płocki koncern. (PAP)

mb/ pat/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (10)

dodaj komentarz
3456
a brał pod uwagę przy tych negocjacjach swoje zarobki ,ludzie są stuknięci i tyle , jak idą głupole do roboty . przy takiej dysproporcji płacowej to są chorzy ludzie i tyle- idzie zrobić porządek- idzie tylko trzeba chcieć . gołym okiem widać kradną na potęge-- jak jest spokój i nic się nie dzieje , a nazywają to a brał pod uwagę przy tych negocjacjach swoje zarobki ,ludzie są stuknięci i tyle , jak idą głupole do roboty . przy takiej dysproporcji płacowej to są chorzy ludzie i tyle- idzie zrobić porządek- idzie tylko trzeba chcieć . gołym okiem widać kradną na potęge-- jak jest spokój i nic się nie dzieje , a nazywają to zapłata za ciężką prace KRAŚĆ PUKI SIĘ DA BO NIE WIADOMO CO MOŻE SIĘ WYDARZYĆ .czas sprzyja , czas szczepionkowy .
bha
Wielu latami może sobie o podwyżkach niestety tylko pomarzyć u tzw.,, Dawców pracy ''.
demeryt_69
Gdyby za rządów PO czy SLD na czele największej spółki państwowej stał ktoś z tak mętną przeszłością i niejasną teraźniejszością jak Obajtek, to PiS podnosiłaby rwetes, że to prominentny przedstawiciel tzw. 'układu' :)

demeryt_69
Obajtek był lokalnym królem rynku nieruchóe już jako wójt Pcimia. Skąd miał na to pieniądze?
demeryt_69
Jak wytłumaczyć tak bezprecedensowe zaangażowanie PiS w utopienie procesu korupcyjnego, który miał Obajtek. Dlaczego sekta, która na sztandarach ma walkę z korupcją, w tym przypadku zrobiła wszystko, by sądy nie prześwietliły Obajtka?
demeryt_69
Jak wytłumaczyć błyskotliwą karierę jego partnerki, która kolekcjonuje posady w państwowych spółkach? Jest m.in. sekretarzem rady nadzorczej firmy, która jest największym w Polsce producentem materiałów wybuchowych.
demeryt_69
Dzięki posadzie w Orlenie, tak Obajtek jak i jego znajomi, mogą robić interesy życia - od nieruchomości po parówki :)
300_pala odpowiada demeryt_69
I już wiesz kto tak naprawdę pociąga za sznurki
demeryt_69 odpowiada 300_pala
Mossad?
300_pala odpowiada demeryt_69
Nie…

Powiązane: Orlen przejmuje Polska Press

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki