REKLAMA
WAŻNE

O. Rydzyk zaczyna współpracę z PGE

2019-01-08 19:43
publikacja
2019-01-08 19:43

Tadeusz Rydzyk szykuje się do rozpoczęcia współpracy z PGE - spółką Skarbu Państwa, poinformował dziś po południu portal WP.pl. Duchowny ogłosił tę wiadomość na antenie TV Trwam.

/ fot. Łukasz Dejnarowicz / FORUM

Tadeusz Rydzyk ogłosił w TV Trwam rozpoczęcie budowy ciepłowni w Toruniu, która zostanie partnerem państwowej spółki PGE. - Podzielmy się radością. Po wielkich bólach, bo przecież Tusk wstrzymał nam dotację, udało się - mówił. Kilka dni temu ruszyła budowa ciepłowni, która gorącą wodą ze słynnego odwiertu geotermalnego zasili sieć ciepłowniczą PGE Toruń.

Dyrektor finansowa fundacji Lux Veritatis - właściciela telewizji Trwam - Lidia Kochanowicz-Mańk dodała: – To była taka blokada przez kolejne lata, dlatego że poprzedni właściciel sieci ciepłowniczej w Toruniu, czyli firma francuska EDF, robiła wszystko, żeby nie odebrać tego ciepła. My pewnie byśmy byli gotowi tę ciepłownie zrealizować wcześniej. Natomiast nie mogliśmy uzyskać zgody od tej firmy francuskiej na odbiór ciepła. Po tylu latach się udało. Ciepłownia zaczyna się budować.

Rzeczniczka PGE Toruń jeszcze nie odniosła się do tych informacji, jednak z wywiadu udzielonego przez o. Rydzyka wnioskować można, że ciepłownia ma zostać oddana do użytku pod koniec stycznia 2020 roku.

Według szacunków dzięki ciepłowni będzie można ogrzać około 20 proc. domów w Toruniu. Wiadomo również, że energia z inwestycji dostarczana będzie budynków toruńskiej uczelni oraz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, a także powstającego Muzeum Pamięć i Tożsamość.

Akcje PGE potaniały na wtorkowej sesji o 2,5 proc., ale to pokłosie potencjalnego zaangażowania grupy w węglowy projekt w Ostrołęce.

DU

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (26)

dodaj komentarz
prezes_jan
Z Ojca Dyrektora lepszy biznesmen, niż ze mnie
marxs
"Policja kieruje wniosek o ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus.We wniosku, który trafił do marszałka Sejmu zarzuca się posłance, że 26 sierpnia 2018 r. w Toruniu umieściła plakat z napisem "Baby Shoes Remember Stop Pedofilii" na bramie wejściowej do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela. Komendant Główny "Policja kieruje wniosek o ukaranie Joanny Scheuring-Wielgus.We wniosku, który trafił do marszałka Sejmu zarzuca się posłance, że 26 sierpnia 2018 r. w Toruniu umieściła plakat z napisem "Baby Shoes Remember Stop Pedofilii" na bramie wejściowej do Bazyliki Katedralnej św. Jana Chrzciciela. Komendant Główny Policji w swoim wniosku zaznacza, że Joanna Scheuring-Wielgus zrobiła to bez zgody zarządzającego tym miejscem."-tak wyglada PISowski "rozdział" kościoła od państwa ,polska państwowa policja za pieniądze polskich podatników na usługach obywateli obcego watykańskiego państwa
hairy_portier
Rozumiem, że energia geotermalna z temperaturą wody 65 stopni od Rydzyka jest zła a energia geotermalna robiona przez POwców z temperaturą wody 22 stopnie jest dobra. Czy wy ludzie macie mózg? To jest OZE które zasili 20% miasta i to są oszczędności na dekady.
trooper
Jestem jak najbardziej za OZE i miałbym w poważaniu, kto za tym stoi. Ale uległość rządu PIS wobec obrzydliwego rydzyka jest odrażająca i systemowo chora. Jak można po cichu próbować zabierać kasę hospiciom, gdzie oferowana jest ostatnia godność umierającym Polakom, aby dać obleśnemu i bogatemu klerowi, Rydzyka Jestem jak najbardziej za OZE i miałbym w poważaniu, kto za tym stoi. Ale uległość rządu PIS wobec obrzydliwego rydzyka jest odrażająca i systemowo chora. Jak można po cichu próbować zabierać kasę hospiciom, gdzie oferowana jest ostatnia godność umierającym Polakom, aby dać obleśnemu i bogatemu klerowi, Rydzyka w to włączająć w zamian za polityczne poparcie? Aż włos się na głowie jeży.
1984 odpowiada trooper
A czym zasłużyły się PIS-owi gminy Szaflary, Lądek Zdrój czy Koło że też dostali miliony? Czy trooper nie rozumie, że NFOŚ to zupełnie innegy budżet niż ochrona zdrowia? Argument o hocpicjach to czysta demagogia, te pieniądze nigdy by tam nie trafiły bo przeznaczono je na ochronę środowiska.
trooper
01/2016 "PiS daje szkole ojca Rydzyka 20 milionów złotych. Miały stracić hospicja, zyskałby Fundusz Kościelny"
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
histeryk
Gospodarka centralnie planowana. Wsparcie rządu dla wybranych.
marxs
najpierw toruński złodziej ukradł kilkaset mln zł w formie tzw."dotacji" od państwa a teraz temu samemu państwu będzie sprzedawał energie ze swoich odwiertów sfinansowanych przez podatników a tak wyglada na foto rozdział kościółka od państwa o którym wyją PISy

https://pomorska.pl/premiera-wizja-dobrego-
najpierw toruński złodziej ukradł kilkaset mln zł w formie tzw."dotacji" od państwa a teraz temu samemu państwu będzie sprzedawał energie ze swoich odwiertów sfinansowanych przez podatników a tak wyglada na foto rozdział kościółka od państwa o którym wyją PISy

https://pomorska.pl/premiera-wizja-dobrego-polaka-i-patrioty-na-urodzinach-radia-maryja/ar/13716130

wstyd,wstyd i żenada
marxs
a najlepszy jest podpis pod foto
"Premier Mateusz Morawiecki stawia organizację ojca Tadeusza Rydzyka jako wzór polskości dla wszystkich"-hahaha takiej operetki to nawet za Bieruta w czasach stalinizmu nie grali ten PISowski nierząd ma ludzi po prostu za śmieci

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki