REKLAMA

O 21:00 Koniunkcja Księżyca z Wenus

2010-05-15 13:10
publikacja
2010-05-15 13:10
Miłośnicy astronomii mogą dziś wieczorem oglądać na niebie niezwykle efektowne zjawisko. Po zachodzie słońca, około godziny 21:00 będzie można obserwować koniunkcję Księżyca z Wenus.

"Oba obiekty znajdą się wyjątkowo blisko siebie" - powiedział IAR Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego PAN w Warszawie. Srebrny Glob będzie w dodatku tuż po nowiu. "Cienki rogalik i wyjątkowo jasna Wenus będa tworzyć wyjatkowo przyjemne dla oka zjawisko" - tłumaczy Olech.

Koniunkcję można obserwować bez specjalistycznego sprzętu. Wystarczy wyjść po zachodzie słońca na zewnątrz, potrzeć na zachodnią część nieba i podziwiać zbliżenie Książyca z Wenus.

Jedyną przeszkodą może okazać się pogoda. Jeśli niebo wieczorem będzie mocno zachmurzone zjawisko nie bedzie widoczne. Jeśli jednak będą tylko drobne chmury, oba obiekty niebieskie "przebiją się" przez nie i będą widoczne.

Pocieszeniem dla miłościków zjawisk astronomicznych może być fakt, że jeszcze jutro Księżyc będzie równie blisko Wenus. Jeśli jednak i jutro pogoda nie dopisze można poczekać na kolejną koniunkcję. Na szczęście do zbliżenia Księżyca i Wenus dochhodzi kilka razy w roku.
Źródło:IAR
Tematy

Otwórz konto sobie i dziecku i zyskaj 200 zł w promocji na zakupy u naszych partnerów.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki