Numery kart klientów mBanku na celowniku złodziei

analityk Bankier.pl

Na nasze skrzynki redakcyjne trafiły e-maile imitujące korespondencję z mBanku. Pod pretekstem blokady konta internetowego złodzieje próbują wyłudzić numery kart. Link zamieszony w wiadomości kieruje na fałszywą stronę banku.

Jest to klasyczny atak phishingowy. Tym razem na celowniku oszustów znajdują się klienci mBanku. Fałszywa wiadomość rozsyłana jest losowo na setki adresów mailowych z nadzieją na złowienie naiwnych, którzy wejdą pod wskazany adres i udostępnią swoje dane.

Można się nabrać, bo strona banku do złudzenia przypomina oryginał. Nie zgadza się oczywiście adres domeny, na którą przekierowywani są klienci mBanku. Niestety może kojarzyć się z prawdziwym adresem banku.

Tak wygląda wiadomość e-mail wysyłana przez oszustów podszywających się pod mBank:

Tak wygląda błędy adres www banku, na który oszuści przekierowują odbiorców e-maili:

W ten sposób oszuści gromadzą dane klientów mBanku:

Po wpisaniu loginu i hasła klient jest proszony o wprowadzenie danych karty płatniczej. Pod żadnym pozorem nie należy tego robić. Dane trafią w ręce oszustów i mogą posłużyć do kradzieży pieniędzy. mBank nie jest autorem tych wiadomości.

Klienci banków co jakiś czas narażeni są na ataki oszustów podszywających się pod instytucje finansowe. O podobnych przypadkach donosimy na stronie www.bankier.pl/bezpieczny-portfel.

Wojciech Boczoń

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 2 ~roman

I jeszcze losowy adres mail nadawcy.

! Odpowiedz
1 16 ~Mare

Trzeba być pawianem żeby dać się na to nabrać.

! Odpowiedz
13 4 ~ja

Dziękuje ja już zrezygnowałem z tego konta :)

! Odpowiedz
0 1 ~ja

kurcze, tez dostałem wczoraj

! Odpowiedz
4 8 ~haker

Dlaczego mbank nie krzyczy o tym na stronie głównej. Można się dopiero ostrzeżenia doszukać w zakładce informacje do której nikt nie dociera

! Odpowiedz
0 14 ~antysyf

Bo to bank niemiecki a atak rosyjski...

! Odpowiedz
0 2 ~jaj

wytropić i powiesić za ...

! Odpowiedz
0 15 ~gosc

Standard. Oczywiście na drodze przestępczości gdzieś musi być ".ru"

! Odpowiedz
50 5 ~s6

Warto przenieść oszczędności do klasycznego banku z okienkiem blisko domu, koniecznie bez dostępu internetowego. Konta z dostępem internetowym są niebezpieczne i lepiej z nich rezygnować.

! Odpowiedz
0 32 ~TW_Bankier

Są równie bezpieczne co te bez. Jedyny warunek to "trzeba myśleć co się robi" bo bez tego i najnowocześniejsze zabezpieczenia nie pomogą jak przykładowa babcia Stefcia przyjdzie , poda dowód i połowę oszczędności wyciągnie bo "wnuczek" ma kłopoty.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne